Χορταστικά ματς σε Κ-16 και Κ-12!!!
Χορταστικά ματς σε Κ-16 και Κ-12!!!
Χορταστικά ματς περιελάμβανε και πάλι το μενού στα πρωταθλήματα υποδομής (Κ-16 και Κ-12), με τους αυριανούς άσους να προσφέρουν πλούσιο θέαμα. Ας δούμε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
(Κ-16)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Π.Ο.Ε-Τύρναβος 7-0
Αργυροπούλι-Νίκη/Μιχαήλ (1) α.α. 0-3
Δήμητρα Γιάννουλης-Ακαδημία Τυρνάβου (Κυριακή 8/3, 10:00)
Ρεπό: Αμπελωνιακός
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Νίκη/Μιχαήλ (1) 32-6 24
2. Π.Ο.Ε 33-10 19
3. Δήμητρα Γιάννουλης 19-12 15
4. Ακαδημία Τυρνάβου 19-13 10
5. Αμπελωνιακός 8-27 6
6. Τύρναβος 5-21 3
7. Αργυροπούλι 0-24 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δωτιέας Αγιάς-Δάφνη Γλαύκης α.α. 0-3
Προμηθέας-Μελισσοχώρι 3-0
Ηρακλής Λάρισας-Ατρόμητοι-Θύελλα (1) 1-0
Ρεπό: Αβέρωφ
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 35-2 24
2. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 18-9 14
3. Αβέρωφ 20-10 11
4. Μελισσοχώρι 8-18 10
5. Δάφνη Γλαύκης 10-20 10
6. Προμηθέας 11-22 9
7. Δωτιέας Αγιάς 0-24 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας (2)-Πελασγιώτιδα (2) 2-1
Μπαράζ/Πηνειός (2)-Φαλανιακός 3-5
Νίκη/Μιχαήλ (2)-Ατρόμητοι-Θύελλα (2) 1-3
Λαρισαϊκός-Νέα Πολιτεία (2) 0-8
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Νέα Πολιτεία (2) 41-4 25
2. Φαλανιακός 48-13 24
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 31-17 18
4. Μπαράζ/Πηνειός (2) 26-23 13
5. Νίκη/Μιχαήλ (2) 14-28 10
6. Απόλλων Λάρισας (2) 17-22 9
7. Πελασγιώτιδα (2) 9-37 3
8. Λαρισαϊκός 2-44 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Παναγροτικός Νίκαιας / Ολύμπικ Ακαδημία 1-1
Αναγέννηση Φαρσάλων-Ανθούπολη 0-0
Νέα Πολιτεία (1)-Απόλλων Λάρισας (1) 1-1
Ρεπό: Πελασγιώτιδα (1)
Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):
1. Νέα Πολιτεία (1) 28-4 18
2. Απόλλων Λάρισας (1) 14-10 15
3. Παναγροτικός Νίκαιας/Ολύμπικ Ακαδημία 16-6 14
4. Αμπελόκηποι 17-12 11
5. Πελασγιώτιδα (1) 5-7 8
6. Αναγέννηση Φαρσάλων 10-30 4
7. Ανθούπολη 2-19 1
(Κ-12)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αμπελωνιακός-Ακαδημία Ολύμπικ (1) 1-6
Π.Ο.Ε-Τύρναβος 4-1
Αργυροπούλι-Νίκη/Μιχαήλ (1) 3-8
Δήμητρα Γιάννουλης-Ακαδημία Τυρνάβου (Κυριακή 8/3, 12:00)
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Ολύμπικ (1) 70-4 27
2. Δήμητρα Γιάννουλης 36-9 18
3. Ακαδημία Τυρνάβου 48-8 18
4. Αμπελωνιακός 28-39 13
5. Νίκη/Μιχαήλ (1) 29-33 13
6. Π.Ο.Ε 16-42 8
7. Αργυροπούλι 13-36 6
8. Τύρναβος 4-73 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Προμηθέας-Μελισσοχώρι 10-1
Δωτιέας Αγιάς-Δάφνη Γλαύκης 2-2
Ηρακλής Λάρισας-Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 5-0
Αβέρωφ-ΑΕΛ (1) 1-2
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 41-9 25
2. Αβέρωφ 21-10 21
3. ΑΕΛ (1) 36-13 19
4. Δωτιέας Αγιάς 24-18 11
5. Προμηθέας 39-19 11
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 23-19 10
7. Μελισσοχώρι 12-60 6
8. Γλαύκη 9-57 1
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νίκη/Μιχαήλ (2)-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 1-0
Απόλλων Λάρισας-Πελασγιώτιδα 0-2
Μπαράζ/Πηνειός-Φαλανιακός 1-3
Λαρισαϊκός-Νέα Πολιτεία 1-1
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας 30-10 21
2. Νέα Πολιτεία 17-6 17
3. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 21-10 16
4. Νίκη/Μιχαήλ (2) 24-15 16
5. Μπαράζ/Πηνειός 19-16 12
6. Πελασγιώτιδα 17-18 9
7. Φαλανιακός 10-29 5
8. Λαρισαϊκός 4-33 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Σμόλικας-Βλαχογιάννι 2-1
ΑΕΛ (2)-Πανιώνιος 6-4
Α.ΠΟ. Ελασσόνας-Ακαδημία Ολύμπικ (2) 4-0
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Σμόλικας 43-11 25
2. ΑΕΛ (2) 42-20 20
3. Α.Π. Ελασσόνας 21-22 12
4. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 16-38 9
5. Βλαχογιάννι 15-19 7
6. Πανιώνιος 12-36 4
Τελευταία
- Ασταμάτητη… η Αστυνομία!
- Διαπρέπει ο «μικρός»…
- Φωτάρας… “on fire”!!!
- Κοντραρίστηκαν… τα φιλαράκια
- Το σήκωσε… ο «κοτσίδας»!
- Τύφλα να ’χει ο Σιμεόνε!
- Ασταμάτητος ο Χριστώνης, στη δεύτερη θέση ο Καρπέτης…
- …το χαβά του ο Παϊτέρης
- Σκόραραν Νίκολι και Σκόνδρας, ανεβαίνει ο Κατσαμάγκας…
- Ξεχώρισαν Παιδής και Σεμερτζίδης…