Βροχή… τα γκολ και πάλι σε Κ-14 και Κ-13!!!
Βροχή… τα γκολ και πάλι σε Κ-14 και Κ-13!!!
Βροχή έπεφταν… τα γκολ και αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα (Κ-14, Κ-13 και Κ-12 Ευ αγωνίζεσθαι). Ας δούμε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Π.Ο.Ε 3-1
Βερδικούσια-Βλαχογιάννι 1-4
Αμπελωνιακός-Α.ΠΟ. Ελασσόνας 2-3
Νίκη/Μιχαήλ-Ακαδημία Τυρνάβου 1-4
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 16-1 9
2. Τσαριτσάνη 13-4 9
3. Π.Ο.Ε 13-6 6
4. Νίκη/Μιχαήλ 5-13 3
5. Βερδικούσια 2-9 3
6. Βλαχογιάννι 6-6 3
7. Α.ΠΟ. Ελασσόνας 8-12 3
8. Αμπελωνιακός 2-14 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Γόννοι-Δωτιέας Αγιάς 3-2
Πανιώνιος-Ανθούπολη 2-2
Πελασγιώτιδα (2)-Αναγέννηση Καλοχωρίου 1-6
Ρεπό: Ατρόμητοι/Θύελλα
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 19-0 6
2. Γόννοι 10-9 6
3. Ανθούπολη 6-2 4
4. Πανιώνιος 7-4 4
5. Δωτιέας Αγιάς 6-9 3
6. Καλοχώρι 9-12 3
7. Πελασγιώτιδα (2) 3-24 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία-Παναγροτικός Νίκαιας 2-0
ΑΕΛ-Ακαδημία Ολύμπικ 4-0
Ακαδημία Αχιλλέως-Πελασγιώτιδα (1) 1-6
Ηρακλής Λάρισας-Απόλλων Λάρισας 8-1
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 9-2 7
2. Νέα Πολιτεία 6-1 7
3. Ακαδημία Ολύμπικ 7-6 6
4. Πελασγιώτιδα (1) 12-7 6
5. Ηρακλής Λάρισας 9-7 3
6. Παναγροτικός Νίκαιας 7-8 3
7. Απόλλων Λάρισας (2) 4-14 1
8. Ακαδημία Αχιλλέως 4-13 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάννουλης-Προμηθέας 3-1
Αμπελόκηποι-Φαλανιακός 2-2
Απόλλων Λάρισας (1)-Αβέρωφ 0-2
Λαρισαϊκός-Μπαράζ/Πηνειός 6-3
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 11-3 9
2. Απόλλων Λάρισας (1) 9-2 6
3. Δήμητρα Γιάννουλης 10-4 6
4. Αμπελόκηποι 8-10 4
5. Φαλανιακός 5-7 4
6. Προμηθέας 7-9 3
7. Λαρισαϊκός 12-15 3
8. Μπαράζ/Πηνειός 4-16 0
Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΑΕΛ (κορασίδες)-Σμόλικας 0-10
Αβέρωφ (2)-Ακαδημία Τυρνάβου 0-0
Νέα Πολιτεία (2)-Α.ΠΟ. Ελασσόνας 2-1
Ρεπό: Αμπελόκηποι
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 11-2 7
2. Αβέρωφ (2) 4-1 7
3. Σμόλικας 12-4 4
4. Α.Π. Ελασσόνας 8-5 3
5. Νέα Πολιτεία (2) 3-4 3
6. Αμπελόκηποι 1-2 1
7. ΑΕΛ (κορασίδες) 4-25 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Ολύμπικ- Νέα Πολιτεία (1) 1-0
Συκούριο-Δωτιέας Αγιάς 1-0
Απόλλων Λάρισας-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 6-3
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας 15-7 7
2. Δωτιέας Αγιάς 6-1 6
3. Ακαδημία Ολύμπικ (1) 9-10 6
4. Συκούριο 3-5 4
5. Νέα Πολιτεία 3-2 3
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 6-17 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΑΕΛ-Μπαράζ/Πηνειός 6-0
Ηρακλής Λάρισας-Ακαδημία Ολύμπικ 1-0
Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Αβέρωφ (1) 6-1
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ηρακλής Λάρισας 9-2 9
2. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 13-4 6
3. Αβέρωφ (1) 6-7 6
4. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 2-2 3
5. ΑΕΛ 8-10 3
6. Μπαράζ/Πηνειός 1-14 0
(Κ12-Ευ αγωνίζεσθαι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Παναγροτικός Νίκαιας-Νέα Πολιτεία 1-1
Ηρακλής Λάρισας (2)-Αβέρωφ 0-7
Απόλλων Λάρισας (2)-Ανθούπολη 2-2
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Αβέρωφ 13-2 9
2. Απόλλων Λάρισας (2) 11-5 7
3. Ανθούπολη 15-3 7
4. Νέα Πολιτεία 2-7 1
5. Παναγροτικός Νίκαιας 5-10 1
6. Ηρακλής Λάρισας (2) 1-20 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
ΑΕΛ (κορασίδες)-Μπαράζ/Πηνειός (2) 5-6
Ατρόμητοι/Θύελλα (2)-Πελασγιώτιδα 1-7
Νίκη/Μιχαήλ-Δήμητρα Γιάννουλης 5-4
Ρεπό: Απόλλων Λάρισας (3)
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 13-3 7
2. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 9-10 6
3. Δήμητρα Γιάννουλης 8-6 4
4. Νίκη/Μιχαήλ 8-12 3
5. ΑΕΛ (κορασίδες) 6-10 0
6. Απόλλων Λάρισας (3) 2-7 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Απόλλων Λάρισας (1) 3-2
Μπαράζ/Πηνειός (1)-Ηρακλής Λάρισας (1) 2-1
ΑΕΛ-Αμπελόκηποι 3-0
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. ΑΕΛ 9-1 9
2. Αμπελόκηποι 7-4 6
3. Μπαράζ/Πηνειός (1) 6-4 6
4. Απόλλων Λάρισας 7-6 3
5. Ατρόμητοι/Θύελλα 4-10 3
6. Ηρακλής Λάρισας 2-10 0
Τελευταία
- Ανακοίνωση της ΕΠΣΛ για την αλλαγή ώρας…
- Σπουδαία νίκη της μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων…
- Και οι μάχες καλά κρατούν στο πρωτάθλημα Εργαζομένων…
- Οι παρατηρητές των αγώνων της ΕΠΣΛ
- Αυτή η εικόνα αξίζει εκατομμύρια λέξεις!!!
- Δικαιολογημένα τα συγχαρητήρια!
- Μεγάλη η προσφορά τους…
- Κερκίδα έχει, κόσμο δεν έχει…
- Επιτέλους νίκη!
- Σε γνώριμα λημέρια…