Κρατάει την τύχη στα χέρια της η Κ-14!!!

Προβολές: 1780

alt

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Με ένα εντυπωσιακό ξέσπασμα στην επανάληψη η μικτή Κ14 της ΕΠΣΛ συνέτριψε την ΕΠΣ Κέρκυρας με το επιβλητικό 5-1 και βρίσκεται πολύ κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση του ενωσιακού πρωταθλήματος.

alt

Σε μια αναμέτρηση όπου η ανωτερότητα ήταν εμφανής, με τη διαφορά πως στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Τσέτσιλα ήταν άκρως αποτελεσματικοί, σε αντίθεση με το α΄μέρος όπου αποδείχθηκαν φλύαροι μιας και σπατάλησαν… πολλές ευκαιρίες.

alt

«Άσφαιρα πυρά» στο α΄μέρος…

Από τα πρώτα λεπτά η λαρισινή ομάδα προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό της, είχε ευκαιρίες για να σκοράρει με σημαντικότερη αυτή του Βλιώρα στο 32΄ όπου απομάκρυνε ο Μάζης προ της γραμμής αλλά και ακυρωθέν γκολ του Νικολακούλη στο 17΄ για οφσάιντ.

alt

Ξέσπασε… στην επανάληψη

Σε αντίθεση με το στείρο α΄μέρος, η επανάληψη ήταν εντυπωσιακή για τους «μπλε» με τον Νίκο Βλιωρα στο 37΄να αξιοποιεί την ωραία σέντρα του Ντιντή γράφοντας το 1-0.

alt

Λίγο έλειψε η Κέρκυρα να απαντήσει άμεσα αλλά ο Αντωνόπουλος απέκρουσε το σουτ του Αράθυμου.

Στο 46΄ο Δημήτρης Μουλτσιάς βγήκε στην κόντρα και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0.

Η Κέρκυρα κατάφερε να μειώσει στο 49΄σε 2-1 με τον Αράθυμο, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

alt

Όμως η συνέχεια ανήκε εξ’ ολοκλήρου στη λαρισινή ομάδα που πέτυχε άλλα τρία τέρματα με τους Νίκο Βλιώρα (51΄), Σταύρο Κοβούσογλου (56΄) και Κωνσταντίνο-Γιώργο Μπέη (60΄) φτάνοντας στο θριαμβευτικό 5-1.

alt

Η διαιτησία

alt

Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Λεωνίδας που είχε βοηθούς τους κ.κ. Σταφυλά και Αλεξόπουλο (Τρικάλων)