.:: Larisa Goal ::. Σημαντικά παιχνίδια στην Α1 ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

alt

alt<
Περιφερειακό - Α1 ΕΠΣΛ
11 Οκτώβριος 2019

Σημαντικά παιχνίδια στην Α1 ΕΠΣΛ…

Προβολές: 376

alt

Σημαντικά παιχνίδια στην Α1 ΕΠΣΛ…

Όσο περνάει ο καιρός και ολοένα φουντώνει το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ και μάλιστα και στους δύο ομίλους.

Μάλιστα στον 1ο όμιλο γίνεται συνωστισμός στην κορυφή της βαθμολογίας καθώς συγκατοικούν πέντε ομάδες με το Δρυμός-Δήμητρα Γιάννουλης να είναι το παιχνίδι που θα τραβήξει τα βλέμματα.

Τώρα στον 2ο όμιλο Παναγροτικός Νίκαιας και Βούναινα μοιράζονται την κορυφή και μάλιστα δοκιμάζονται στις έδρες του Ατρόμητου Βαμβακούς και του Λαρισαϊκού και θα επιδιώξουν να συνεχίσουν νικηφόρα.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:

Βερδικούσια-Συκούριο

Κουλούρι-Πανιώνιος

Δρυμός-Δήμητρα Γιάνν.

Ιπποκράτης-Ακαδημία Τυρν.

Βαλανίδα-Αιγάνη

Μαρμαρίνη-Δένδρα

Γόννοι-ΣΣ Ραψάνης

Μελιβοία-Πελασγιώτιδα


Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Τυρνάβου 6-3 7

2. Γόννοι 6-1 7

3. Δρυμός 5-2 7

4. Πανιώνιος 5-3 7

5. Πελασγιώτιδα 6-3 7

6. Δένδρα 9-6 6

7. Δήμητρα Γιάννουλης 5-3 5

8. Κουλούρι 5-6 4

9. Βαλανίδα 1-4 3

10. Σ.Σ. Ραψάνης3-5 3

11. Συκούριο 6-3 1

12. Μελιβοία 6-9 1

13. Ιπποκράτης 4-6 1

14. Μαρμαρίνη 4-6 1

15. Αιγάνη 2-7 0

16. Βερδικούσια 1-7 0

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Α1 ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στις 16:30 έχει ως εξής:

Νέα Πολιτεία-Μελισσοχώρι

Πύρρος-Γλαύκη

Ναρθάκι-Υπέρεια

Ελευθεραί-Ραχούλα

Βαμβακού-Παναγροτικός

Αγ. Ανάργυροι-Προμηθέας

Λαρισαϊκός-Βούναινα

Αναγέννηση Φ.-Γαλήνη

 

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):

1. Βούναινα 9-1 9

2. Παναγροτικός 8-0 9

3. Βαμβακού 7-4 6

4. Ραχούλα 2-1 6

5. Πύρρος 4-2 5

6. Άγιοι Ανάργυροι 2-2 4

7. Νέα Πολιτεία 2-2 4

8. Υπέρεια 4-6 4

9. Γλαύκη 5-2 4

10. Ελευθεραί 2-3 4

11. Μελισσοχώρι 3-3 4

12. Ναρθάκι 3-4 3

13. Προμηθέας 1-5 3

14. Λαρισαϊκός 2-7 2

15. Γαλήνη 1-7 0

16. Αναγέννηση Φ. 0-6 0

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt