.:: Larisa Goal ::. Θριάμβευσε… ο Όλυμπος Γόννων, στην κορυφή Ελευθεραί και Βούναινα
.
alt

alt

alt

alt

alt

alt<
Περιφερειακό - Α1 ΕΠΣΛ
01 Δεκέμβριος 2019

Θριάμβευσε… ο Όλυμπος Γόννων, στην κορυφή Ελευθεραί και Βούναινα

Προβολές: 938

alt

Θριάμβευσε… ο Όλυμπος Γόννων, στην κορυφή Ελευθεραί και Βούναινα

Ο Όλυμπος Γόννων θριάμβευσε στο ντέρμπι κορυφής με τα Δένδρα (4-0) ενώ στον 2ο όμιλο Ελευθεραί και Βούναινα μοιράζονται πλέον την κορυφή (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογία σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ).

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Συκούριο-Πελασγιώτιδα 2-1

Μελιβοία-Σ.Σ. Ραψάνης 4-0

Γόννοι-Δένδρα 4-0

Μαρμαρίνη-Αιγάνη 2-1

Βαλανίδα-Ακαδημία Τυρν. 0-1

Ιπποκράτης-Δήμητρα Γιάνν. 0-3

Δρυμός-Πανιώνιος 0-2

Κουλούρι-Βερδικούσια 1-5


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. Γόννοι 32-4 28

2. Δήμητρα Γιάννουλης 23-6 27

3. Δένδρα 22-15 23

4. Βερδικούσια 21-15 18

5. Πελασγιώτιδα 16-12 17

6. Κουλούρι 14-22 17

7. Δρυμός 14-14 15

8. Συκούριο 18-16 14

9. Μελιβοία 20-20 14

10. Βαλανίδα 10-17 13

11. Πανιώνιος 14-16 13

12. Ακαδημία Τυρνάβου 11-18 11

13. Ιπποκράτης 13-20 10

14. Μαρμαρίνη 10-16 9

15. Αιγάνη 11-19 6

16. Σ.Σ. Ραψάνης8-27 4

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 7/12, 15:00)

Μελιβοία-Συκούριο

Πελασγιώτιδα-Γόννοι

Σ.Σ. Ραψάνης-Μαρμαρίνη

Δένδρα-Βαλανίδα

Αιγάνη-Ιπποκράτης

Ακαδημία Τυρν.-Δρυμός

Δήμητρα Γιάνν.-Κουλούρι

Πανιώνιος-Βερδικούσια


2ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Φ.-Βούναινα 0-3

Λαρισαϊκός-Προμηθέας 1-1

Αγ. Ανάργυροι-Παναγροτικός 1-2

Βαμβακού-Ραχούλα 1-1

ΑΟ Ελευθερών-Υπέρεια 1-0

Ναρθάκι-Γλαύκη 6-0

Πύρρος-Νέα Πολιτεία 2-0

Μελισσοχώρι-Γαλήνη 1-1


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. Ελευθεραί 15-8 23

2. Βούναινα 25-11 23

3. Ραχούλα 18-7 22

4. Παναγροτικός 26-16 22

5. Υπέρεια 21-15 20

6. Πύρρος 14-11 19

7. Νέα Πολιτεία 20-14 18

8. Βαμβακού 19-13 18

9. Μελισσοχώρι 16-17 15

10. Άγιοι Ανάργυροι 13-14 14

11. Ναρθάκι 18-17 12

12. Γαλήνη 8-17 9

13. Λαρισαϊκός 10-22 8

14. Γλαύκη 10-24 7

15. Αναγέννηση Φ. 8-22 6

16. Προμηθέας 3-16 5


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 7/12, 15:00)

Αναγέννηση Φ.-Μελισσοχώρι

Γαλήνη-Λαρισαϊκός

Βούναινα-Αγ. Ανάργυροι

Προμηθέας-Βαμβακού

Παναγροτικός-Ελευθεραί

Ραχούλα-Ναρθάκι

Υπέρεια-Πύρρος

Γλαύκη-Νέα Πολιτεία

Α΄ΕΠΣΛ

Φαλανιακός-Αμπελιά 1-0

Μακρυχώρι-Δαμασιακός 1-0

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt