19 Οκτώβριος 2014

Στην επανάληψη φόρτσαρε η «Μπόκα»!

Προβολές: 618

alt

Με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη ο Βρυότοπος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Α.Ε. Λύκων Λάρισας επικρατώντας με 3-1 και βελτίωσε έτσι κι άλλο τη θέση του στον βαθμολογικό πίνακα.

Παιχνίδι με καλό ρυθμό με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ στο 25΄με τον Σπυρόπουλο αλλά στην εκπνοή του α΄μέρους ο Αλέξανδρής έφερε το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη οι «κυανοκίτρινοι» ανέβασαν ακόμα πιο πολύ την απόδοσή τους και στο 65΄ο Μανδραβέλης έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού την «Μπόκα» και δέκα λεπτά αργότερα ο Φιλιππίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΒΡΥΟΤΟΠΟΣ (Χ. Πετρίκης): Μάνος, Καραδήμος, Τζαρτζάνας, Κανάκης, Λέτσιος, Λιάκος (65′ Μπαρούτας), Γκαμέτσας, Μανδραβέλης (75′ Δεληχρήστος), Μπιζιώτας (82′ Χατζηλιόντας), Σπυρόπουλος, Φιλιππίδης.

ΛΥΚΟΙ (Λ. Λελέδης- Σ. Καλαμάς): Μπουρονίκος, Τούπας, Μάνης, Καψάλης, Γεωργούλας (60′ Νικάκης), Ντριβαλάς, Σπανός, Λιτζερίνος, Μπέρσι (80′ Αλεξίου), Αλεξανδρής, Μήτρος.