.:: Larisa Goal ::. Μεγάλα ματς στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ…
11 Ιανουάριος 2015

Μεγάλα ματς στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ…

Προβολές: 993

alt

Άκρως συναρπαστικό ήταν το φινάλε στο Βιολογικό ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Αστέρα Μελισσοχωρίου καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 (εδώ ρεπορτάζ των αγώνων του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΠΣΛ).

Όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά μιας και στο 87΄ο Κίτσας Γ. ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στη λαρισινή ομάδα αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζαφειρούλης διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Ματς που κυριάρχησε η δύναμη με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες, με σημαντικότερη το χαμένο πέναλτι του Κίτσα Π. στο 25΄στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Α. Κορομηλάς): Ευθυμίου Ν., Ευθυμίου Παρ., Βασιλείου Παν., Κανής, Σκέντζας Β., Ελιζόπουλος Κων., Ευθυμίου Παν., Δημόπουλος (65′ Ελιζόπουλος Ν.), Κίτσας Γ., Κίτσας Παν. (57′ Σκέντζας Στεφ.), Στρατηνάκης (75′ Βασιλείου Παρ.).

ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ (Η. Αράπης): Ζούμπος Παπαϊωάννου (65΄Μπουτίνας), Τζιμολάρι, Καραπέτσας, Αγγελούλης, Γούρναρης, Βαλώζος, Κουτσογιάννης (75′ Κουρούπης), Ζαφειρούλης, Ευαγγέλου, Λιάγκας (69′ Σαμαράς).

Σ.Σ. ΡΑΨΑΝΗΣ 1

ΜΕΛΙΑ 0

Χάρη στην κεφαλιά του Δημήτρη Γκαραγκούνη στο 70΄ο Σ.Σ. Ραψάνης επέστρεψε στις επιτυχίες έστω κι αν αγχώθηκε λιγάκι απέναντι στην αξιόμαχη Μελία.

Νίκη που διατηρεί τους Ραψανιώτες σε τροχιά ανόδου ακολουθώντας κατά πόδας τους Αμπελόκηπους.

Από τη μεριά της η Μελία έφτασε κοντά στην ισοφάριση αλλά το δοκάρι σταμάτησε την προσπάθεια του Νταλαμπύρα.

Σ.Σ. ΡΑΨΑΝΗΣ (Α. Μπατσαράς): Σδούγκας, Γκαραγκούνης Δημ., Γκιώνης, Σαχπατζίδης, Σινάνι Β., Σινάνι Κ., Τσούλκας, Βάρσος (87′ Γκαραγκούνης Γ.), Μπούρος, Σινάν Τζ. (75′ Αγγελίκος), Γκαραγκούνης Ντ.

ΜΕΛΙΑ (Ν. Καψούρης): Τζήμας, Αβδουλάς, Γαρυφαλλόπουλος Δ., Νταλαμπύρας, Κολοβός, Αγγελακόπουλος (55′ Παγωνόπουλος), Ράντζας Χατζόπουλος (80′ Παπαγεωργίου), Χασιώτης, Μητσιάκος, Ρακιντζόγλου (75′ Κόγιος).

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 5

ΚΑΛΑΜΑΚΙ 1

Οι Αμπελόκηποι καθάρισαν… νωρίς νωρίς την υπόθεση νίκη απέναντι στο Καλαμάκι σημειώνοντας τέσσερα τέρματα στο α΄μέρος, για το τελικό 5-1 και εξασφάλισαν έτσι τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Μόλις στο 13΄ο Ντε Λα Ρόσα μετά από έξοχη ατομική ενέργεια έκανε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Μπλάνας Ν. με φοβερό σουτ πέτυχε το 2-0.

Στο 23΄ο Ποντίκας με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 3-0 και στο 30΄ο νεαρός Μπαμπατσιάς έγραψε το 4-0.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 71΄ο Ποντίκας με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Σφέτσος Α. λίγο πριν το φινάλε ενώ είχε και δοκάρι.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (Α. Ταυλαρίδης): Κακαρδάκης (46′ Μπονόμι), Τριτάρης Αχ. (70′ Παπαδημητρίου), Τζιόγκας, Γούτος, Μπλάνας Ν., Δόνος, Μπαμπατσιάς, Μαυροδήμος, Τριατάρης Β. Ντε Λα Ρόσα, Ποντίκας (75′ Δούκας).

ΚΑΛΑΜΑΚΙ (Σ. Λιόρας): Παναγιωτίδης, Τζαβέλλας (75′ Παπακανάκης Κ.), Ντινούλης (70′ Παπακανάκης Μιχ.), Κωσταρέλος, Νταμήτρος, Καλόγηρος, Σφέτσος Αλ., Σφέτσος Κ., Ρόιδος, Φλαμούρ, Καράτζιος.

ΠΟΥΡΝΑΡΙ 2

ΧΕΙΜΑΔΙ 2

Γκολ και θέαμα πρόσφεραν στο Πουρνάρι η τοπική Αναγέννηση και ο Ολυμπιακός Χειμαδίου στο ισόπαλο 2-2, σε ένα από τα πιο σημαντικά ματς της αγωνιστικής.

Μετά από ένα άσφαιρο α΄μέρος, με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Νούσιος Γ/Α στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα έκανε το 0-1 αλλά στο 65΄ο Τατίας με ένα ασύλληπτο χτύπημα φάουλ έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 71΄και πάλι ο Νούσιος Γ/Α βρήκε δίχτυα και έκανε το 1-2 αλλά στο 87΄ο Γκέκας που είχε περάσει ως αλλαγή με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο Ζιούστης είχε δοκάρι για την Αναγέννηση.

ΠΟΥΡΝΑΡΙ (Κ. Μπακατσής): Κρητικός Γ., Ζαϊρές, Δημολός (83΄Γκέκας), Κρητικός Θ., Βασίλιεφ, Πατσώνης (70΄Τσιαμούρας), Τατίας, Ζιούστης, Ρακιντζόγλου, Γκαντόγλου (78΄ Ντίνας), Γεροκώστας.

ΧΕΙΜΑΔΙ (Θ. Κολονιώτης): Γκάτας, Τσιαγκούλης Κ., Τόπης, Σεβδαλής, Νούσιος Γ./Β, Καραντώνης Γ., Ζησόπουλος, Λίταινας Α. (46΄Νούσιος Γ./Α), Λίταινας Μ., Καραντώνης Λ., Τσιάκος (73΄Τσιαγκούλης Θ.).

ΑΡΜΕΝΙΟ 3

ΤΟΞΟΤΗΣ 0

Αποφασιστικής σημασίας νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία πέτυχε η Δόα Αρμενίου μιας και επιβλήθηκε με 3-0 του Τοξότη.

Οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 55΄με τον Καψούρη.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σολάκου ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ στο 75’ και το 80’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΑΡΜΕΝΙΟ (Γ. Κουτέρης): Καρακυρίτσης, Καπανάς, Ψάρας Ν., Γιαννούκος, Ρουμπιές, Καραδημήτρης (80’ Γούλας), Ρενάτο, Γκόντας, Παπαδημητρίου, Σολάκου, Καψούρης.

ΤΟΞΟΤΗΣ (Χ. Γκάτας): Μπρούτσος, Τσακνάκης, Τσέλας, Ράπτης (80’ Πλατσάς), Τζήκας, Σαπουνάς (57’ Σταυρόπουλος), Κίτσιος, Τσούτσος, Νταναβάρας, Τάκε, Παλαμίδας (52’ Βαλιώτης).