Με νίκες συνέχισαν Όλυμπος Γόννων, Δένδρα και Ελευθεραί, ισοπαλία στα Βούναινα…
Με νίκες συνέχισαν Όλυμπος Γόννων, Δένδρα και Ελευθεραί, ισοπαλία στα Βούναινα…
Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου Όλυμπος Γόννων και Κεραυνός Δένδρων ενώ στον 2ο όμιλο το Ελευθεραί απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, με το ντέρμπι στα Βούναινα μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του Παναγροτικού Νίκαιας να μένει στο» Χ» (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογία σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ).
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Συκούριο-Δένδρα 1-3
Πελασγιώτιδα-Ακαδημία Τυρν. 3-1
Μελιβοία-Δήμητρα Γιάνν. 2-4
Γόννοι-Πανιώνιος 4-1
Μαρμαρίνη-Βερδικούσια 0-1
Βαλανίδα-Κουλούρι 0-1
Ιπποκράτης-Δρυμός 2-1
Σ.Σ. Ραψάνης-Αιγάνη 2-2
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Γόννοι 26-4 22
2. Δένδρα 20-9 22
3. Δήμητρα Γιάννουλης 19-6 21
4. Πελασγιώτιδα 13-8 16
5. Κουλούρι 12-16 16
6. Δρυμός 13-11 14
7. Βερδικούσια 10-13 12
8. Πανιώνιος 12-15 10
9. Βαλανίδα 9-16 10
10. Ιπποκράτης 12-11 10
11. Ακαδημία Τυρνάβου 10-16 8
12. Συκούριο 14-15 8
13. Μελιβοία 15-20 8
14. Μαρμαρίνη 8-14 7
15. Αιγάνη 10-16 5
16. Σ.Σ. Ραψάνης8-21 4
*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/11, 15:00)
ΣΣ Ραψάνης-Συκούριο
Δένδρα-Πελασγιώτιδα
Αιγάνη-Μελιβοία
Ακαδημία Τυρν.-Γόννοι
Δήμητρα Γιάνν.-Μαρμαρίνη
Πανιώνιος-Βαλανίδα
Βερδικούσια-Ιπποκράτης
Κουλούρι-Δρυμός
Ακαδημία Τυρν.-Γόννοι (Κυριακή 24/11, 15:00)
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Μελισσοχώρι-Προμηθέας 1-0
Βούναινα-Παναγροτικός 1-1
Γαλήνη-Ραχούλα 1-1
Αναγέννηση Φ.-Υπέρεια 0-1
Λαρισαϊκός-Γλαύκη 2-1
Αγ. Ανάργυροι-Νέα Πολιτεία 1-2
Βαμβακού-Πύρρος 0-0
Ελευθεραί-Ναρθάκι 2-1
Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):
1. Ελευθεραί 13-5 20
2. Ραχούλα 14-6 18
3. Βούναινα 19-10 17
4. Υπέρεια 19-14 17
5. Παναγροτικός 18-14 16
6. Πύρρος 12-8 16
7. Νέα Πολιτεία 17-11 15
8. Άγιοι Ανάργυροι 12-10 14
9. Βαμβακού 14-11 14
10. Μελισσοχώρι 14-13 14
11. Λαρισαϊκός 9-18 7
12. Γλαύκη 9-14 7
13. Γαλήνη 7-16 7
14. Αναγέννηση Φ. 7-13 6
15. Ναρθάκι 9-17 6
16. Προμηθέας 2-15 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 23/11, 15:00)
Βούναινα-Μελισσοχώρι
Προμηθέας-Γαλήνη
Παναγροτικός-Αναγέννηση Φ.
Ραχούλα-Λαρισαϊκός
Υπέρεια-Αγ. Ανάργυροι
Γλαύκη-Βαμβακού
Νέα Πολιτεία-ΑΟ Ελευθερών
Πύρρος-Ναρθάκι
Τελευταία
- Ασταμάτητη… η Αστυνομία!
- Διαπρέπει ο «μικρός»…
- Φωτάρας… “on fire”!!!
- Κοντραρίστηκαν… τα φιλαράκια
- Το σήκωσε… ο «κοτσίδας»!
- Τύφλα να ’χει ο Σιμεόνε!
- Ασταμάτητος ο Χριστώνης, στη δεύτερη θέση ο Καρπέτης…
- …το χαβά του ο Παϊτέρης
- Σκόραραν Νίκολι και Σκόνδρας, ανεβαίνει ο Κατσαμάγκας…
- Ξεχώρισαν Παιδής και Σεμερτζίδης…