.:: Larisa Goal ::. Δήμητρα Γιάννουλης και Πύρρος στην κορυφή, το μπαμ… ο Προμηθέας
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Α1 ΕΠΣΛ
19 Ιανουάριος 2020

Δήμητρα Γιάννουλης και Πύρρος στην κορυφή, το μπαμ… ο Προμηθέας

Προβολές: 1126

alt

Δήμητρα Γιάννουλης και Πύρρος στην κορυφή, το μπαμ… ο Προμηθέας

Δήμητρα Γιάννουλης και Πύρρος απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ, με τον Προμηθέα να κάνει το «μπαμ» της αγωνιστικής κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-1 τον Παναγροτικό Νίκαιας (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογία σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ).

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Ιπποκράτης-Συκούριο 1-0

Βαλανίδα-Δρυμός 1-2

Μαρμαρίνη-Κουλούρι 1-1

Γόννοι-Βερδικούσια 2-0

Μελιβοία-Πανιώνιος 1-2

Πελασγιώτιδα-Δήμητρα Γιάνν. 0-1

Σ.Σ. Ραψάνης-Ακαδημία Τυρν. 2-2

Αιγάνη-Δένδρα 0-1


Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):

1. Δήμητρα Γιάννουλης 30-7 40

2. Γόννοι 38-10 36

3. Δένδρα 27-22 32

4. Δρυμός 27-15 28

5. Πανιώνιος 22-19 25

6. Πελασγιώτιδα 20-16 23

7. Κουλούρι 19-28 23

8. Βερδικούσια 26-22 22

9. Ιπποκράτης 26-27 20

10. Μελιβοία 25-26 19

11. Συκούριο 22-24 16

12. Βαλανίδα 14-25 15

13. Ακαδημία Τυρνάβου 17-30 15

14. Μαρμαρίνη 15-28 13

15. Αιγάνη 20-29 12

16. Σ.Σ. Ραψάνης14-34 9

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 25/1, 15:00)

Συκούριο-Δρυμός

Κουλούρι-Ιπποκράτης

Βερδικούσια-Βαλανίδα

Πανιώνιος-Μαρμαρίνη

Δήμητρα Γιάνν.-Γόννοι

Ακαδημία Τυρν.-Μελιβοία

Αιγάνη-Πελασγιώτιδα

Δένδρα-Σ.Σ. Ραψάνης


2ος ΟΜΙΛΟΣ:

Τα αποτελέσματα

Ελευθεραί-Μελισσοχώρι 1-2

Βαμβακού-Ναρθάκι 0-4

Αγ. Ανάργυροι-Πύρρος 1-2

Λαρισαϊκός-Νέα Πολιτεία 1-1

Αναγέννηση Φ.-Γλαύκη 0-0

Γαλήνη-Υπέρεια 1-3

Βούναινα-Ραχούλα 4-0

Παναγροτικός-Προμηθέας 1-2


Η βαθμολογία (16η αγωνιστική):

1. Πύρρος 22-13 34

2. Βούναινα 33-14 33

3. Παναγροτικός 35-21 31

4. Νέα Πολιτεία 32-18 29

5. Υπέρεια 32-22 29

6. Μελισσοχώρι 28-19 28

7. Βαμβακού 26-24 27

8. Ελευθεραί 19-13 27

9. Ναρθάκι 32-20 25

10. Ραχούλα 23-23 22

11. Άγιοι Ανάργυροι 17-19 19

12. Προμηθέας 13-24 13

13. Λαρισαϊκός 14-30 11

14. Γαλήνη 10-26 10

15. Γλαύκη 10-37 8

16. Αναγέννηση Φ. 9-31 7


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 25/1, 15:00)

Μελισσοχώρι-Ναρθάκι

Πύρρος-Ελευθεραί

Νέα Πολιτεία-Βαμβακού

Γλαύκη-Αγ. Ανάργυροι

Υπέρεια-Λαρισαϊκός

Ραχούλα-Αναγέννηση Φ.

Παναγροτικός-Γαλήνη

Προμηθέας-Βούναινα

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt