.:: Larisa Goal ::. Με Ζτούπη οδηγό, πήγε τελικό ο Ηρακλής Λάρισας!!!
02 Ιούνιος 2023

Με Ζτούπη οδηγό, πήγε τελικό ο Ηρακλής Λάρισας!!!

Προβολές: 1190

alt

Στα χνάρια που χάραξε η Κ16 που πανηγύρισε την πρόκριση στο μεγάλο τελικό, βάδισε και η Κ14 του Ηρακλή Λάρισας καθώς επικράτησε με 3-1 της ΑΕΛ και έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει το τρόπαιο απέναντι στους Ατρόμητους/Θύελλα.

alt

Ο Νίκος Ζτούπης ήταν αυτός που στο 15΄έδωσε το προβάδισμα στους «κυανόλευκους» και δέκα λεπτά αργότερα ο Κώστας Τσανούκας μετά από έξοχη ατομική ενέργεια πέτυχε το 0-2.

alt

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55΄, ο Ζτούπης αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε ο Τσανούκας και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.