.:: Larisa Goal ::. …της αναβολής!
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
13 Μάρτιος 2013

…της αναβολής!

Προβολές: 1313

 

alt

…της αναβολής!

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

PHOTO: KOSTAS VILLA

Κουτσουρεμένη… ήταν η αγωνιστική αυτή τόσο στο προπαιδικό, όσο και στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ μιας και τα περισσότερα ματς αναβλήθηκαν λόγω των ακατάλληλων αγωνιστικών χώρων μετά τη δυνατή βροχόπτωση που έπληξε την περιοχή (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες του προπαιδικού-εφηβικού πρωταθλήματος):

 

 

ΠΡΟΠΑIΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι-Π.Ο.Ε δ.δ.

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Π.Ο.Ε 28-10 18

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 14-5 17

3. Αμπελόκηποι 13-12 13

4. ΑΕΛ (γεν. 01΄) 7-8 11

5. Ατρόμητοι/Θύελλα 6-23 4

6. Τοξότης 14-22 3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ν. Πολιτεία-Τοξότης δ.δ.

Πελασγιώτιδα (2)-Αμπελωνιακός δ.δ.

Πελασγιώτιδα (1)- ΑΕΛ (γεν. 00) δ.δ.

Τσαριτσάνη-Νίκη/Μιχαήλ 1-7

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Νίκη/Μιχαήλ 57-9 27

2. ΑΕΛ (γεν. 00΄) 41-2 24

3. Ν. Πολιτεία 25-9 16

4. Τσαριτσάνη 27-43 15

5. Πελασγιώτιδα (2) 15-16 10

6. Πελασγιώτιδα (1) 9-33 7

7. Τοξότης (2) 9-40 3

8. Αμπελωνιακός 3-34 1

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αβέρωφ- Ακαδημία Γ. Πλίτση δ.δ.

Δωτιέας Αγιάς-Λάρισα 2012 δ.δ.

Νίκαια-Ακαδημία Φ. α.α. 3-0

 

 

Η βαθμολογία (6η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 13-3 16

2. Δωτιέας Αγιάς 17-9 13

3. Νίκαια 10-8 12

4. Λάρισα 2012 8-14 6

5. Αβέρωφ 6-11 4

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Βερδικούσια- Ακαδημία Ελασσόνας 2-2

Δευκαλίων Κρανιάς-Καμβουνιακός δ.δ.

Φαλανιακός-Αργυροπούλι 3-1

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Αργυροπούλι 24-18 15

2. Φαλανιακός 18-12 16

3. Καμβουνιακός 20-17 12

4. Δευκαλίων 10-13 12

5. Ακαδημία Ελασσόνας 19-11 11

6. Βερδικούσια 17-19 10

*Ο Σμόλικας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μακρυχώρι- Δήμητρα Γιάννουλης 1-4

Προμηθέας-Ομόνοια/Ανθούπολη 1-1

Αβέρωφ-Καλοχώρι 6-0

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 32-5 22

2. Δήμητρα Γιάννουλης 28-14 19

3. Μακρυχώρι 21-13 13

4. Ομόνοια/Ανθούπολη 11-20 6

5. Προμηθέας 9-26 5

6. Καλοχώρι 5-28 3

 

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι-Π.Ο.Ε δ.δ.

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 98-99΄) 17-10 16

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 18-5 15

3. Π.Ο.Ε 13-9 13

4. Ατρόμητοι/Θύελλα 12-12 8

5. Αμπελόκηποι 7-22 5

6. Τοξότης 9-18 4

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Βουκεφάλας-Αμπελωνιακός α.α. 0-3

Πελασγιώτιδα – ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 0-4

Τσαριτσάνη -Νίκη/Μιχαήλ 1-9

 

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 36-1 24

2. Αμπελωνιακός 25-12 19

3. Τσαριτσάνη 18-23 15

4. Νίκη/Μιχαήλ 24-15 12

5. Νέα Πολιτεία 12-19 6

6. Πελασγιώτιδα 8-34 4

*Ο Βουκεφάλας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αβέρωφ- Ακαδημία Γ. Πλίτση 0-5

Δωτιέας Αγιάς-Λάρισα 2012 0-0

Νίκαια-Ακαδημία Φ. α.α. 3-0

 

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 35-5 24

2. Νίκαια 22-5 17

3. Αβέρωφ 11-18 11

4. Δωτιέας Αγιάς 10-18 5

5. Λάρισα 2012 8-27 5

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt