.:: Larisa Goal ::. Δράση σε όλα τα μέτωπα…
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
20 Μάρτιος 2013

Δράση σε όλα τα μέτωπα…

Προβολές: 1362

 

alt

Δράση σε όλα τα μέτωπα…

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

PHOTO: KOSTAS VILLA

Γεμάτη… ήταν η αγωνιστική αυτή τόσο στο προπαιδικό, όσο και στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ, με τους αυριανούς άσους να προσφέρουν γκολ και θέαμα (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες του προπαιδικού-εφηβικού πρωταθλήματος):

 

 

ΠΡΟΠΑIΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Π.Ο.Ε-Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 1-0

Τοξότης-Ατρόμητοι/Θύελλα 1-2

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Π.Ο.Ε 29-10 21

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 14-6 17

3. Αμπελόκηποι 13-12 13

4. ΑΕΛ (γεν. 01΄) 7-8 11

5. Ατρόμητοι/Θύελλα 8-24 7

6. Τοξότης 15-24 3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελωνιακός-Νίκη/Μιχαήλ 0-0

Πελασγιώτιδα (1)-Ν. Πολιτεία 1-1

Τοξότης-Πελασγιώτιδα (2) 0-5

ΑΕΛ (γεν. 00)-Τσαριτσάνη 5-1

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 00΄) 48-3 30

2. Νίκη/Μιχαήλ 57-9 28

3. Ν. Πολιτεία 26-12 17

4. Τσαριτσάνη 28-48 15

5. Πελασγιώτιδα (2) 20-16 13

6. Πελασγιώτιδα (1) 10-34 8

7. Τοξότης (2) 9-45 3

8. Αμπελωνιακός 3-34 2

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Φαλανιακός-Βερδικούσια δ.δ.

Αργυροπούλι-Ακαδημία Ελασσόνας 4-2

 

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Αργυροπούλι 28-20 18

2. Φαλανιακός 18-12 16

3. Καμβουνιακός 20-17 12

4. Δευκαλίων 10-13 12

5. Ακαδημία Ελασσόνας 21-15 11

6. Βερδικούσια 17-19 10

*Ο Σμόλικας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Καλοχώρι-Μακρυχώρι 0-5

Δήμητρα Γιάννουλης-Προμηθέας 6-0

Ομόνοια/Ανθούπολη-Αβέρωφ 2-5

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 37-7 25

2. Δήμητρα Γιάννουλης 34-14 22

3. Μακρυχώρι 26-13 16

4. Ομόνοια/Ανθούπολη 13-25 6

5. Προμηθέας 9-32 5

6. Καλοχώρι 5-33 3

 

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Π.Ο.Ε-Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 0-0

Τοξότης-Ατρόμητοι/Θύελλα 1-3

 

Εξ’ αναβολής

ΑΕΛ (γεν. 98-99΄)-Τοξότης 4-1

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 98-99΄) 21-11 19

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 18-5 16

3. Π.Ο.Ε 13-9 14

4. Ατρόμητοι/Θύελλα 15-13 11

5. Αμπελόκηποι 7-22 5

6. Τοξότης 11-25 4

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελωνιακός-Νίκη/Μιχαήλ 1-2

ΑΕΛ (γεν. 96-97΄)-Τσαριτσάνη 3-0

Πελασγιώτιδα-Ν. Πολιτεία 1-0

 

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 39-1 27

2. Αμπελωνιακός 26-14 19

3. Τσαριτσάνη 18-26 15

4. Νίκη/Μιχαήλ 26-16 15

5. Πελασγιώτιδα 9-34 7

6. Νέα Πολιτεία 12-20 6

*Ο Βουκεφάλας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Μελιβοία/Άρης Λάρισας-Αμπελόκηποι 3-1

 

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 99΄) 40-6 20

2. Προμηθέας 22-12 18

3. Ακαδημία Γ. Πλίτση 19-25 14

4. Μελιβοία/Άρης Λάρισας 17-20 10

5. Αμπελόκηποι 12-29 9

6. Λάρισα 2012 9-27 5

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt