.:: Larisa Goal ::. Έπεσε η αυλαία στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ …
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
27 Μάρτιος 2013

Έπεσε η αυλαία στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ …

Προβολές: 1380

 

alt

Έπεσε η αυλαία στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ …

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Με την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΛ και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στη συνέχεια του θεσμού όπου και θα διεκδικήσουν το πολύτιμο τρόπαιο.

 

Για την ιστορία να αναφέρουμε πως τις πρωτιές στους έξι ομίλους κατέκτησαν οι παρακάτω ομάδες:

Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου (1ος όμιλος), Νίκη/Μιχαήλ (2ος όμιλος), Ατρόμητοι/Θύελλα (3ος όμιλος), Ακαδημία Γ. Πλίτση (4ος όμιλος), ΑΕΛ γεν. 98΄ (5ος όμιλος) και ΑΕΛ γεν. 99΄ (6ος όμιλος).

 

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Π.Ο.Ε-Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 2-0

ΑΕΛ (γεν. 98-00΄)-Βερδικούσια 1-1

Δαμασιακός- Ακαδ. Ελασσόνας 4-1

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 48-8 27

2. Π.Ο.Ε 36-17 20

3. ΑΕΛ (γεν. 98-00΄) 26-18 15

4. Βερδικούσια 28-21 10

5. Δαμασιακός 21-44 7

6. Ακαδ. Ελασσόνας 10-57 4

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Δήμητρα Γιάννουλης-Πελασγιώτιδα 4-2

Τοξότης-Νίκη/Μιχαήλ 2-6

Φαλανιακός-Αμπελωνιακός 2-3

 

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Νίκη/Μιχαήλ 67-9 27

2. Πελασγιώτιδα 21-16 16

3. Τοξότης 25-22 16

4. Δήμητρα Γιάννουλης 25-35 15

5. Αμπελωνιακός 17-51 9

6. Φαλανιακός 8-30 5

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Φ.-Τερψιθέα α.α. 3-0

Απόλλων Λάρισας-Ατρόμητοι/Θύελλα 5-1

Νίκαια-Ακαδημία OLYMPIC 7-2

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ατρόμητοι/Θύελλα 52-7 27

2. Απόλλων Λάρισας 31-9 25

3. Νίκαια 29-13 19

4. Αναγέννηση Φ. 20-16 12

5. Ακαδημία OLYMPIC 10-67 6

*Ο Μαχητής Τερψιθέας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αχιλλέας Φ.-Ακαδημία Φ. 1-4

Αβέρωφ-Ακαδημία Γ. Πλίτση 0-7

Ν. Πολιτεία-Ηρακλής Λάρισας α.α. 3-0

 

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 68-0 30

2. Ν. Πολιτεία 26-19 21

3. Ακαδημία Φαρσάλων 37-20 21

4. Αχιλλέας Φαρσάλων 18-40 9

5. Αβέρωφ 11-29 7

*Ο Ηρακλής Λάρισας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

 

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μελιβοία/Άρης Λάρισας- ΑΕΛ (γεν. 99΄) 0-8

Αμπελόκηποι-Προμηθέας 0-1

Ακαδημία Γ. Πλίτση-Λάρισα 2012 3-1

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 99΄) 48-6 23

2. Προμηθέας 23-12 21

3. Ακαδημία Γ. Πλίτση 22-26 17

4. Μελιβοία/Άρης Λάρισας 17-28 10

5. Αμπελόκηποι 12-30 9

6. Λάρισα 2012 10-30 5

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ατρόμητοι/Θύελλα-ΑΕΛ (γεν. 98΄) 2-3

Ανθούπολη/Ομόνοια -Συκούριο 4-0

Νίκη/Μιχαήλ-Πυργετός 0-3

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 98΄) 89-5 27

2. Πυργετός 16-22 16

3. Ανθούπολη/Ομόνοια 25-33 16

4. Νίκη-Μιχαήλ 19-33 11

5. Συκούριο 11-51 8

6. Ατρόμητοι/Θύελλα 13-29 5

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt