.:: Larisa Goal ::. Στην τελική ευθεία το προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
02 Απρίλιος 2013

Στην τελική ευθεία το προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…

Προβολές: 2193

 

alt

Στην τελική ευθεία το προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

PHOTO: KOSTAS VILLA

Μια αγωνιστική απέμεινε για να ολοκληρωθεί τόσο το προπαιδικό, όσο και το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ, με τους λιλιπούτιους άσους να προσφέρουν και πάλι δυνατές συγκινήσεις (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες του προπαιδικού-εφηβικού πρωταθλήματος):

 

 

ΠΡΟΠΑIΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Π.Ο.Ε- ΑΕΛ (γεν. 01΄) 4-2

Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου-Αμπελόκηποι 3-2

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Π.Ο.Ε 33-12 24

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 17-8 20

3. ΑΕΛ (γεν. 01΄) 10-12 14

4. Αμπελόκηποι 15-15 13

5. Ατρόμητοι/Θύελλα 8-24 7

6. Τοξότης 15-25 3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελωνιακός-Τοξότης 1-2

Τσαριτσάνη-Ν. Πολιτεία 2-1

Νίκη/Μιχαήλ- ΑΕΛ (γεν. 00) 2-1

Πελασγιώτιδα (2)-Πελασγιώτιδα (1) 2-0

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 00΄) 53-5 33

2. Νίκη/Μιχαήλ 59-10 31

3. Τσαριτσάνη 30-49 18

4. Ν. Πολιτεία 27-14 17

5. Πελασγιώτιδα (2) 22-16 16

6. Πελασγιώτιδα (1) 10-36 8

7. Τοξότης (2) 11-50 6

8. Αμπελωνιακός 4-36 2

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Γ. Πλίτση-Λάρισα 2012 2-1

Δωτιέας Αγιάς-Νίκαια 2-1

Αβέρωφ-Ακαδημία Φ. α.α. 3-0

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 15-4 19

2. Δωτιέας Αγιάς 19-10 16

3. Νίκαια 11-11 12

4. Αβέρωφ 9-11 7

5. Λάρισα 2012 9-16 6

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Δευκαλίων-Φαλανιακός 1-5

Ακαδημία Ελασσόνας-Βερδικούσια 1-1

 

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Φαλανιακός 23-13 19

2. Αργυροπούλι 28-20 18

3. Καμβουνιακός 20-17 12

4. Δευκαλίων 11-18 12

5. Ακαδημία Ελασσόνας 22-16 12

6. Βερδικούσια 18-20 11

*Ο Σμόλικας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Απόλλων Λάρισας-Τερψιθέα 12-2

Ηρακλής Λάρισας-Αναγέννηση Φ. 2-2

Ατρόμητοι/Θύελλα-Προμηθέας 2-0

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Ατρόμητοι/Θύελλα 48-0 27

2. Προμηθέας 56-13 21

3. Απόλλων Λάρισας 27-19 12

4. Ηρακλής Λάρισας 13-31 10

5. Τερψιθέα 9-53 4

6. Αναγέννηση Φ. 7-44 2

 

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Καλοχώρι- Ομόνοια/Ανθούπολη 1-2

Προμηθέας-Μακρυχώρι 1-3

Αβέρωφ-Δήμητρα Γιάννουλης 4-1

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Αβέρωφ 41-8 28

2. Δήμητρα Γιάννουλης 35-18 22

3. Μακρυχώρι 29-14 19

4. Ομόνοια/Ανθούπολη 15-26 9

5. Προμηθέας 10-35 5

6. Καλοχώρι 6-35 3

 

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Π.Ο.Ε- ΑΕΛ (γεν. 98-99΄) 3-1

Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου-Αμπελόκηποι 5-0

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 98-99΄) 22-14 19

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 23-5 19

3. Π.Ο.Ε 16-10 17

4. Ατρόμητοι/Θύελλα 15-13 11

5. Αμπελόκηποι 7-27 5

6. Τοξότης 11-25 4

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Νίκη/Μιχαήλ-ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 2-5

Τσαριτσάνη-Ν. Πολιτεία 3-0

 

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 44-3 30

2. Αμπελωνιακός 26-14 19

3. Τσαριτσάνη 21-26 18

4. Νίκη/Μιχαήλ 28-21 15

5. Πελασγιώτιδα 9-34 7

6. Νέα Πολιτεία 12-23 6

*Ο Βουκεφάλας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Γ. Πλίτση-Λάρισα 2012 9-0

Δωτιέας Αγιάς-Νίκαια 0-1

 

 

Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 44-5 27

2. Νίκαια 23-5 20

3. Αβέρωφ 11-18 11

4. Δωτιέας Αγιάς 10-19 5

5. Λάρισα 2012 8-36 5

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

ΠΑΙΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (Εξ’ αναβολής)

Βερδικούσια-Δαμασιακός 4-0

 

Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 48-8 27

2. Π.Ο.Ε 36-17 20

3. ΑΕΛ (γεν. 98-00΄) 26-18 15

4. Βερδικούσια 32-21 13

5. Δαμασιακός 21-48 7

6. Ακαδ. Ελασσόνας 10-57 4

 

Αύριο Τετάρτη η κλήρωση των ομίλων…

Ολοκληρώθηκε η α’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΛ με την ανάδειξη των πρωταθλητών στους έξι φετινούς ομίλους. Στη συνέχεια οι έξι πρωταθλητές μετά από την κλήρωση θα χωριστούν σε δύο ομίλους των τριών ομάδων και θα διεξαχθούν μίνι πρωταθλήματα (τρεις αγωνιστικές). Οι ομάδες που θα καταλάβουν την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα του 1ου και του 2ου ομίλου θα διεκδικήσουν το τρόπαιο στον τελικό της φετινής διοργάνωσης.

Η κλήρωση των ομίλων θα γίνει την Τετάρτη στις 19:30, στα γραφεία της ΕΠΣΛ. Οι πρωταθλήτριες ομάδες είναι οι εξής: Αίας/Ακαδημία Τυρνάβου (1ος όμιλος), Νίκη Μιχαήλ (2ος όμιλος), Ατρόμητοι/Θύελλα (3ος όμιλος), Ακαδημία Πλίτση (4ος όμιλος), Ερασ. ΑΕΛ-2 (5ος όμιλος) και Ερασ. ΑΕΛ-3 (6ος όμιλος).

 

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt