.:: Larisa Goal ::. Οι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
06 Απρίλιος 2013

Οι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣΛ…

Προβολές: 1179

alt

Οι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΠΣΛ…

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της περασμένης Τετάρτης στα γραφεία της Ένωσης, παρουσία του προέδρου της Επιτροπής Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου κ. Λευτέρη Γρηγοριάδη και εκπροσώπων σωματείων, ο διαχωρισμός με κλήρωση των πρωταθλητριών ομάδων των 6 ομίλων του Παιδικού πρωταθλήματος, σε δύο ομίλους και κληρώθηκαν οι αγώνες της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος αυτού, των ομάδων που συγκρότησαν τους 2 ομίλους.

Στον α΄ όμιλο κληρώθηκαν οι ομάδες: ΑΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ, ΝΙΚΗ ΜΙΧΑΗΛ (1) και ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ (1).

Στον β΄ όμιλο κληρώθηκαν οι ομάδες: ΑΕΛ 1964 (3), ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΙΤΣΗ (1) και ΑΕΛ 1964 (2).

Οι ομάδες σε κάθε όμιλο θα δώσουν μεταξύ τους απλούς αγώνες με βαθμολογία και οι πρώτες κάθε ομίλου θα παίξουν μεταξύ τους στον μεγάλο τελικό. Οι δεύτερες ομάδες κάθε ομίλου, θα αγωνιστούν στον «μικρό» τελικό.

 

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Σύμφωνα με την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε, το πρόγραμμα των αγώνων της ημιτελικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος, σε κάθε όμιλο, έχει ως εξής:

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο Γιάννουλης, 13 Απριλίου, ώρα 10 π.μ.: ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ (1) – ΝΙΚΗ ΜΙΧΑΗΛ (1) – Ρεπό η ομάδα ΑΙΑΣ/ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

 

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο Φαλάνης, 23 Απριλίου, ώρα 5 μ.μ.: ΑΙΑΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ (1) – Ρεπό η ομάδα: ΝΙΚΗ ΜΙΧΑΗΛ (1)

 

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο Φαλάνης, 27 Απριλίου, ώρα 5 μ.μ.: ΝΙΚΗ ΜΙΧΑΗΛ  (1)– ΑΙΑΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΥ – Ρεπό η ομάδα ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ (1)

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο «Γ. Μητσιμόνας» Α΄, 14 Απριλίου, ώρα 5 μ.μ.: ΑΕΛ 1964 (3) – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΙΤΣΗ (1) – Ρεπό η ομάδα ΑΕΛ 1964 (2)

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο «Γ. Μητσιμόνας) Β΄, 17 Απριλίου, ώρα 4 μ.μ.: ΑΕΛ 1964 (2) – ΑΕΛ 1964 (3) – Ρεπό η ομάδα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΙΤΣΗ (1)

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» Α΄, 21 Απριλίου, ώρα 3 μ.μ.: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΙΤΣΗ (1) – ΑΕΛ 1964 (2) – Ρεπό η ομάδα ΑΕΛ 1964 (3)

*Οι ημερομηνίες διεξαγωγής του τελικού  και του «μικρού» τελικού, θα οριστούν αμέσως μετά τη λήξη των αγώνων της ημιτελικής φάσης

 

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Μετά την διεξαγωγή των τριών αγώνων του κάθε ομίλου, οι ομάδες του κάθε ομίλου κατατάσσονται βαθμολογικά με κριτήριο το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η κάθε μία στους 2 αγώνες που έδωσε.

Πρωταθλήτρια ομίλου ανακηρύσσεται η ομάδα που καταλαμβάνει την πρώτη θέση της βαθμολογίας αυτής.

Σε περίπτωση που στην ανωτέρω βαθμολογία προκύπτει ισοβάθμηση   ομάδων (2 ή 3) στην πρώτη θέση, τότε:

-Σε ισοβαθμία 2 ομάδων, εφαρμόζεται ο ΚΑΠ (άρθρο 20, παρ. 8α – απλός αγώνας κατάταξης, παράταση και πέναλτις σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος).

-Σε περίπτωση ισοβαθμίας 3 ομάδων εφαρμόζεται ο ΚΑΠ (άρθρο 20, παρ. 5 & 6 – προηγείται η ομάδα με κριτήριο τη διαφορά τερμάτων που πέτυχε και δέχτηκε στους μεταξύ τους αγώνες).

-Σε περίπτωση που και πάλι προκύψει ισοβαθμία μετά τη σύνταξη και του παραπάνω πίνακα, τότε εφαρμόζεται η παρ. 8, τελευταίο εδάφιο του άρθρου 20 του ΚΑΠ (δημόσια κλήρωση από τη Διοργανώτρια Αρχή, για την ανάδειξη της πρώτης ομάδας).

-Η ίδια διαδικασία τηρείται και για την ανάδειξη των 2ων ομάδων των 2 ομίλων, που θα συμμετάσχουν στον «μικρό» τελικό της διοργάνωσης, σε περιπτώσεις ισοβαθμιών.

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt