.:: Larisa Goal ::. Έπεσε η αυλαία και στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…
.
alt

alt

alt

alt

alt
alt<
Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
10 Απρίλιος 2013

Έπεσε η αυλαία και στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…

Προβολές: 1870

alt

Έπεσε η αυλαία και στο προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ…

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

PHOTO: KOSTAS VILLA

Ολοκληρώθηκε και το προπαιδικό-εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΛ, με τους λιλιπούτιους άσους να προσφέρουν και πάλι δυνατές συγκινήσεις (εδώ αποτελέσματα και βαθμολογίες του προπαιδικού-εφηβικού πρωταθλήματος):

 

ΠΡΟΠΑIΔΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι-Π.Ο.Ε 1-0

Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου-Ατρόμητοι/Θύελλα α.α. 3-0


Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Π.Ο.Ε 33-13 24

2. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 20-8 23

3. Αμπελόκηποι 16-15 16

4. ΑΕΛ (γεν. 01΄) 10-12 14

5. Ατρόμητοι/Θύελλα 8-27 7

6. Τοξότης 15-25 3


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Τοξότης-Αμπελωνιακός (15/4, 16.00)

Ν. Πολιτεία-Τσαριτσάνη 1-1

Αμπελωνιακός-Πελασγιώτιδα (1) 0-3

ΑΕΛ (γεν. 00)-Νίκη/Μιχαήλ 4-1


Εξ’ αναβολής

Πελασγιώτιδα (1)- ΑΕΛ (γεν. 00) 0-2

Ν. Πολιτεία-Τοξότης 0-0

Πελασγιώτιδα (2)-Αμπελωνιακός α.α. 3-0


Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 00΄) 59-6 39

2. Νίκη/Μιχαήλ 60-13 31

3. Τσαριτσάνη 31-50 19

4. Ν. Πολιτεία 28-15 19

5. Πελασγιώτιδα (2) 25-16 19

6. Πελασγιώτιδα (1) 13-38 11

7. Τοξότης (2) 11-50 7

8. Αμπελωνιακός 4-42 2


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Γ. Πλίτση-Νίκαια 2-1

Λάρισα 2012-Αβέρωφ 6-1

Δωτιέας Αγιάς-Ακαδημία Φ. α.α. 3-0


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 17-5 22

2. Δωτιέας Αγιάς 22-10 19

3. Νίκαια 12-13 12

4. Λάρισα 2012 15-17 9

5. Αβέρωφ 10-17 7

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα


4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Δευκαλίων-Βερδικούσια 2-2


Εξ’ αναβολής

Φαλανιακός-Βερδικούσια 0-1


Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Φαλανιακός 23-14 19

2. Αργυροπούλι 28-20 18

3. Βερδικούσια 21-22 15

4. Καμβουνιακός 20-17 12

5. Δευκαλίων 13-20 13

6. Ακαδημία Ελασσόνας 22-16 12

*Ο Σμόλικας δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα


5ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Φ.-Απόλλων Λάρισας 4-0

Προμηθέας-Ηρακλής Λάρισας α.α. 3-0

Ατρόμητοι/Θύελλα-Τερψιθέα 3-0


Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ατρόμητοι/Θύελλα 51-0 30

2. Προμηθέας 59-13 24

3. Απόλλων Λάρισας 27-23 12

4. Ηρακλής Λάρισας 13-34 10

5. Αναγέννηση Φ. 11-44 5

6. Τερψιθέα 9-56 4


ΕΦΗΒΙΚΟ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αμπελόκηποι-Π.Ο.Ε 0-3

Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου-Ατρόμητοι/Θύελλα α.α. 3-0


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. Ακαδημία/Αίας Τυρνάβου 26-5 22

2. Π.Ο.Ε 19-10 20

3. ΑΕΛ (γεν. 98-99΄) 22-14 19

4. Ατρόμητοι/Θύελλα 15-16 11

5. Αμπελόκηποι 7-30 5

6. Τοξότης 11-25 4


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ν. Πολιτεία-Τσαριτσάνη 1-2

Αμπελωνιακός-Πελασγιώτιδα 2-0

ΑΕΛ (γεν. 96-97΄)-Νίκη/Μιχαήλ 3-1


Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):

1. ΑΕΛ (γεν. 96-97΄) 47-4 33

2. Αμπελωνιακός 28-14 22

3. Τσαριτσάνη 23-27 21

4. Νίκη/Μιχαήλ 29-25 15

5. Πελασγιώτιδα 9-36 7

6. Νέα Πολιτεία 13-25 6

*Ο Βουκεφάλας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Γ. Πλίτση-Νίκαια (4/4, 16.00)

Λάρισα 2012-Αβέρωφ 2-6


Η βαθμολογία (10η αγωνιστική):

1. Ακαδημία Γ. Πλίτση 44-5 27

2. Νίκαια 23-5 20

3. Αβέρωφ 17-20 14

4. Δωτιέας Αγιάς 13-19 8

5. Λάρισα 2012 10-42 5

*Η Ακαδημία Φ. αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt