Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…
Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Τα αποτελέσματα
Κοζάνη – Ατρόμητος Παλαμά (αναβολή)
Αναγ. Καρδίτσας – Αετός Μακρυχωρίου 1-0
Δίας Δίου – ΑΣ Μετέωρα 1-0
ΠΟ Ελασσόνας – Μακεδονικός Φούφα (αναβολή)
ΠΟ Φήκης – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΕ Καρίτσας 2-2
Ηρακλής Λάρισας – ΑΟ Σελλάνων 3-0
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Καρίτσα 7-2 10
2. Αναγέννηση Καρδίτσας 6-3 8
3. Αετός Μακρυχωρίου 7-2 7
4. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 7-4 7
5. Σέλλανα 4-4 6
6. Ηρακλής Λάρισας 4-1 5
7. Ατρόμητος Παλαμά 3-2 5
8. Τσαριτσάνη 3-6 4
9. Ερμής Αμυνταίου 3-6 3
10. Φήκη 2-5 3
11. Δίας Δίου 1-1 3
12. Π.Ο.Ε 3-7 2
13. Μακεδονικός Φούφα 0-1 0
14. Μετέωρα 0-3 0
15. Κοζάνη 0-3 0
* Ηρακλής Λάρισας, Φήκη, Π.Ο.Ε, Ατρόμητος Παλαμά και Δίας έχουν ένα ματς λιγότερο, η Κοζάνη δύο και ο Μακεδονικός Φούφα τρία
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/11, 15:00)
Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου
ΑΣ Μετέωρα – Κοζάνη
Μακεδονικός Φούφα – Αναγ. Καρδίτσας
Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΠΟ Ελασσόνας
ΑΟ Σελλάνων – ΠΟ Φήκης
Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας
Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας
DETOX-Α΄ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα
Δήμητρα Γιάνν.-Αχιλλέας Φ. 1-0
Αβέρωφ-Δωτιέας Αγιάς 1-3
Αργυροπούλι-Σμόλικας (αναβολή)
Πύρρος-Μαυροβούνι 1-2
Φαλανιακός-Κιλελέρ 0-0
Παναγροτικός-Βλαχογιάννι 4-2
Αμπελιά-Γόννοι 0-1
Δαμασιακός-Αμπελωνιακός 0-1
Τύρναβος-Νέα Πολιτεία α.α. 0-3
Η βαθμολογία (5η αγωνιστική):
1. Δωτιέας Αγιάς 12-1 15
2. Δήμητρα Γιάννουλης 6-3 12
3. Φαλανιακός 15-5 11
4. Αχιλλέας Φ. 10-2 10
5. Δαμασιακός 6-4 10
6. Παναγροτικός Νίκαιας 13-11 10
7. Αμπελωνιακός 6-3 10
8. Μαυροβούνι 7-5 10
9. Νέα Πολιτεία 8-5 8
10. Αργυροπούλι 12-7 6
11. Πύρρος 8-14 6
12. Κιλελέρ 4-5 5
13. Βλαχογιάννι 9-13 4
14. Σμόλικας 3-5 3
15. Γόννοι 3-16 3
16. Αβέρωφ 3-8 1
17. Αμπελιά 3-7 1
*Ο Τύρναβος έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα
*Αργυροπούλι και Σμόλικας έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 31/10, 15:00)
Νέα Πολιτεία-Αβέρωφ
Αχιλλέας Φ.-Αργυροπούλι
Δωτιέας Αγιάς-Πύρρος
Σμόλικας-Φαλανιακός
Μαυροβούνι-Παναγροτικός
Κιλελέρ-Αμπελιά
Βλαχογιάννι-Δαμασιακός
Γόννοι-Αμπελωνιακός
Δήμητρα Γιάνν.-Τύρναβος α.α. 3-0
Α1 ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα:
Λαρισαϊκός-Νεάπολη (αναβολή)
Πλατανούλια –Βαλανίδα 1-3
Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρνάβου5-0
Δένδρα-Ευαγγελισμός 2-2
Ιπποκράτης-Δασοχώρι 3-1
Ροδιακός-Δρυμός 2-1
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Βερδικούσια 11-2 9
2. Λαρισαϊκός 4-1 7
3. Βαλανίδα 10-7 7
4. Ροδιακός 10-9 6
5. Ιπποκράτης 4-4 6
6. Δασοχώρι 10-10 5
7. Δένδρα 7-7 5
8. Δρυμός 5-5 5
9. Ακαδημία Τυρνάβου 7-12 4
10. Νεάπολη 4-5 4
11. Ευαγγελισμός 6-9 2
12. Πλατανούλια 3-10 1
* Λαρισαϊκός και Νεάπολη έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 31/10, 15:00)
Νεάπολη-Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρνάβου-Λαρισαϊκός
Ευαγγελισμός-Πλατανούλια
Δασοχώρι -Βερδικούσια
Ροδιακός-Δένδρα
Δρυμός-Ιπποκράτης
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα:
Γλαύκη-Συκούριο 0-0
Καλοχώρι-Μελιβοία 0-1
Αιγάνη-Προμηθέας 2-3
Χάλκη-Γαλήνη 2-0
Μελισσοχώρι-Πυργετός 2-0
Μαρμαρίνη-Πανιώνιος 0-3
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Συκούριο 5-2 10
2. Γαλήνη 9-4 9
3. Πανιώνιος 5-3 9
4. Μελισσοχώρι 6-2 7
5. Γλαύκη 4-3 6
6. Μελιβοία 4-4 6
7. Χάλκη 4-5 6
8. Αιγάνη 4-5 4
9. Καλοχώρι 5-5 3
10. Μαρμαρίνη 7-11 3
11. Πυργετός 6-10 3
12. Προμηθέας 4-9 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 31/10, 15:00)
Συκούριο-Μελιβοία
Προμηθέας-Γλαύκη
Γαλήνη-Καλοχώρι
Πυργετός-Αιγάνη
Μαρμαρίνη-Ηρακλής Χάλκης
Πανιώνιος-Μελισσοχώρι
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Υπέρεια-Άγιοι Ανάργυροι 1-3
Χαλκιάδες- Ανθούπολη 4-2
Μάνδρα-Ελευθεραί 0-4
Φορτούνα Κουτσοχέρου –Ναρθάκι 2-2
Βούναινα- Ραχούλα α.α. 0-3
Αναγέννηση Φαρσάλων-Πελασγιώτιδα (αναβολή)
Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):
1. Ελευθεραί 11-1 10
2. Πελασγιώτιδα 4-1 7
3. Κουτσόχερο 8-6 7
4. Χαλκιάδες 7-5 7
5. Ραχούλα 9-3 6
6. Μάνδρα 6-5 6
7. Άγιοι Ανάργυροι 8-8 6
8. Ναρθάκι 6-6 5
9. Υπέρεια 4-3 3
10. Αναγέννηση Φ. 2-8 1
11. Ανθούπολη 6-13 1
*Τα Βούναινα έχουν παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.
*Ραχούλα, Μάνδρα, Αναγέννηση Φ. και Πελασγιώτιδα έχουν ένα ματς λιγότερο ενώ η Υπέρεια δύο
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/11, 15:00)
Ραχούλα -Πελασγιώτιδα
Άγιοι Ανάργυροι-Βούναινα α.α. 3-0
Ανθούπολη-Αναγέννηση Φαρσάλων
Ελευθεραί-Υπέρεια
Φορτούνα Κουτσοχέρου-Χαλκιάδες
Ναρθάκι-Μάνδρα
Β΄ΕΠΣΛ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Μεγάλο Ελ/χωρι-Μαρίνος Αντύπας 1-2
Καλύβια-Καρυά 1-1
Λάρισα ’88-Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 0-0
Συκέα-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 3-2
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Μαρίνος Αντύπας 4-1 6
2. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 3-0 4
2. Καρυά 4-3 4
4. Συκέα 3-5 3
5. Λάρισα ’88 2-2 2
6. Μεγάλο Ελ/χωρι 3-4 1
7. Καλύβια 1-3 1
8. Ακαδημία Ελασσόνας 4-6 0
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/11, 15:00)
Μαρίνος Αντύπας-Καρυά
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση-Μεγάλο Ελ/χωρι
Συκέα-Καλύβια
Ακαδημία Ελασσόνας-Λάρισα ’88
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Νέο Περιβόλι-Ελάτεια 1-4
Ανάβρα-Στόμιο 3-1
Ομόνοια-Ομορφοχώρι 4-1
Αμπελόκηποι-Αετόλοφος 1-3
Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):
1. Ομόνοια 5-1 7
2. Αετόλοφος 6-3 6
3. Ελάτεια 5-3 4
4. Νέο Περιβόλι 3-5 4
5. Στόμιο 3-4 4
6. Αμπελόκηποι 2-3 4
7. Ανάβρα 3-4 3
8. Ομορφοχώρι 3-7 1
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 31/10, 15:00)
Ανάβρα-Ν. Περιβόλι
Ελάτεια-Ομόνοια
Στόμιο-Αμπελόκηποι
Ομορφοχώρι-Αετόλοφος (Κυριακή 1/11, 15:00)
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Τα αποτελέσματα
Ζάππειο-Τοξότης 1-1
Βασιλή-Ακαδημία Αχιλλέως (αναβολή)
Μυραϊκός-Κρήνη 1-6
Τερψιθέα-Διογένης 2-0
Η βαθμολογία (2η αγωνιστική):
1. Κρήνη 7-2 4
2. Τερψιθέα 3-1 4
3. Ζάππειο 5-2 4
4. Τοξότης 1-1 1
5. Μυραϊκός 2-10 0
6. Ακαδημία Αχιλλέως 0-0 0
7. Διογένης 0-2 0
8. Βασιλή 0-0 0
*Τοξότης, Βασιλή Ακαδημία Αχιλλέως και Διογένης έχουν ένα ματς λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 1/11, 15:00)
Τοξότης-Ακαδημία Αχιλλέως
Κρήνη-Ζάππειο
Τερψιθέα-Βασιλή
Διογένης-Μυραϊκός (Κυριακή 1/11, 11:30)
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΛ
Τα αποτελέσματα:
1oς όμιλος:
Προοδευτική Βερδικούσιας - Κεραυνός Δένδρων 2-3
ΑΠΟ Ελασσόνας - Δόξα Βαλανίδας 1-2
Ακαδημία Τυρνάβου - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0-3
ΑΕ Στεφανοβούνου/ Γαλανόβρυσης - Κεραυνός Δρυμού 4-2 στα πέναλτι (κ.α. 2-2)
Ηρακλής Πλατανουλίων – Ροδιακός 1-3
*Προκρίνεται χωρίς αγώνα ο Ατρόμητος Δασοχωρίου.
2ος όμιλος:
Προοδευτική Ανάβρας – Λαρισαϊκός 4-3 στα πέναλτι (κ.α. 0-0)
Όλυμπος Αιγάνης - Χείμαρρος Μαρμαρίνης 1-2
Θύελλα Ελάτειας – Ιπποκράτης 0-1
Νεάπολη - Αναγέννηση Καλοχωρίου 4-5 στα πέναλτι (κ.α. 0-0)
Φιλοκτήτης Μελιβοίας - Κίσσαβος Συκουρίου 1-4
* Προκρίνεται χωρίς αγώνα η Αναγέννηση Πυργετού.
3ος όμιλος:
ΑΕ Μάνδρας - Ηρακλής Χάλκης 1-3
Δόξα Ραχούλας - Δάφνη Γλαύκης 2-1
Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων - Απόλλων Γαλήνης 2-0
Τοξότης Λάρισας - Φορτούνα Κουτσοχέρου 0-1
ΑΟ Ελευθερών - Αστήρ Μελισσοχωρίου 1-3
4ος όμιλος:
Νίκη Κρήνης – Πανιώνιος2-3
Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας 4-3 στα πέναλτι (κ.α. 2-2)
Προμηθέας – Ανθούπολη 1-2
Πελασγιώτιδα - ΑΟ Ναρθακίου 4-3
Νικητής εκκρεμούντος αγώνα (Θύελλα Βασιλή - ΑΟ Αμπελοκήπων) - Μέγας
Αλέξανδρος Χαλκιάδων.