Ιδανική πρεμιέρα σε Κ-14 και Κ-13!!!
Ιδανική πρεμιέρα σε Κ-14 και Κ-13!!!
Ιδανική πρεμιέρα με υποσχέσεις και στα πρωταθλήματα υποδομής (Κ-14, Κ-13 και Κ-12 Ευ αγωνίζεσαθι) καθώς άνοιξε η αυλαία αυτό το Σαββατοκύριακο, με τους λιλιπούτιους άσους να προσφέρουν απλόχερα γκολ και θέαμα. Ας δούμε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Κ-14
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Π.Ο.Ε-Α.ΠΟ. Ελασσόνας 5-2
Ακαδημία Τυρνάβου-Αμπελωνιακός 10-0
Νίκη/Μιχαήλ-Βλαχογιάννι 3-2
Τσαριτσάνη-Βερδικούσια 5-0
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 10-0 3
2. Τσαριτσάνη 5-0 3
3. Π.Ο.Ε 5-2 3
4. Νίκη/Μιχαήλ 3-2 3
5. Βλαχογιάννι 2-3 0
6. Α.ΠΟ. Ελασσόνας 2-5 0
7. Βερδικούσια 0-5 0
8. Αμπελωνιακός 0-10 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Γόννοι-Καλοχώρι 7-3
Πανιώνιος-Πελασγιώτιδα 5-2
Δωτιέας Αγιάς-Ατρόμητοι/Θύελλα 0-6
Ρεπό: Ανθούπολη
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα 6-0 3
2. Γόννοι 7-3 3
3. Πανιώνιος 5-2 3
4. Καλοχώρι 3-7 0
5. Πελασγιώτιδα 2-5 0
6. Δωτιέας Αγιάς 0-6 0
7. Ανθούπολη 0-0 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ακαδημία Αχιλλέως- Παναγροτικός Νίκαιας 1-5
Πελασγιώτιδα (1)-ΑΕΛ 1-4
Ηρακλής Λάρισας-Νέα Πολιτεία 0-3
Απόλλων Λάρισας (2)-Ακαδημία Ολύμπικ 1-4
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Παναγροτικός Νίκαιας 5-1 3
2. ΑΕΛ 4-1 3
3. Ακαδημία Ολύμπικ 4-1 3
4. Νέα Πολιτεία 3-0 3
5. Πελασγιώτιδα (1) 1-4 0
6. Απόλλων Λάρισας (2) 1-4 0
7. Ακαδημία Αχιλλέως 1-5 0
8. Ηρακλής Λάρισας 0-3 0
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αβέρωφ-Μπαράζ/Πηνειός 6-1
Προμηθέας-Λαρισαϊκός 6-3
Απόλλων Λάρισας (1)-Αμπελόκηποι 5-0
Δήμητρα Γιάννουλης-Φαλανιακός 5-0
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας (1) 5-0 3
2. Δήμητρα Γιάννουλης 5-0 3
3. Αβέρωφ 6-1 3
4. Προμηθέας 6-3 3
5. Λαρισαϊκός 3-6 0
6. Μπαράζ/Πηνειός 1-6 0
7. Αμπελόκηποι 0-5 0
8. Φαλανιακός 0-5 0
Κ-13
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νέα Πολιτεία (2)-Αβέρωφ (2) 1-3
ΑΕΛ (κορασίδες)-Ακαδημία Τυρνάβου 1-8
Σμόλικας-Αμπελόκηποι 1-1
Ρεπό: Α.Π. Ελασσόνας
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ακαδημία Τυρνάβου 8-1 3
2. Αβέρωφ (2) 3-1 3
3. Σμόλικας 1-1 1
4. Αμπελόκηποι 1-1 1
5. Νέα Πολιτεία (2) 1-3 0
6. ΑΕΛ (κορασίδες) 1-8 0
7. Α.Π. Ελασσόνας 0-0 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας-Ακαδημία Ολύμπικ (1) 7-2
Νέα Πολιτεία (1)-Κίσσαβος Συκουρίου 3-0
Ατρόμητοι/Θύελλα (2)-Δωτιέας Αγιάς 0-5
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας 7-2 3
2. Δωτιέας Αγιάς 5-0 3
3. Νέα Πολιτεία 3-0 3
4. Ακαδημία Ολύμπικ (1) 2-7 0
5. Συκούριο 0-3 0
6. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 0-5 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-ΑΕΛ 6-1
Μπαράζ/Πηνειός-Ηρακλής Λάρισας 1-6
Αβέρωφ (1)-Ακαδημία Ολύμπικ (2) 1-0
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 6-1 3
2. Ηρακλής Λάρισας 6-1 3
3. Αβέρωφ (1) 1-0 3
4. ΑΕΛ 1-6 0
5. Μπαράζ/Πηνειός 1-6 0
6. Ακαδημία Ολύμπικ (2) 0-1 0
(Κ12-Ευ αγωνίζεσθαι)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Αβέρωφ-Παναγροτικός Νίκαιας 4-2
Απόλλων Λάρισας (2)-Ηρακλής Λάρισας (2) 4-1
Ανθούπολη-Νέα Πολιτεία 4-1
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Απόλλων Λάρισας (2) 4-1 3
2. Ανθούπολη 4-1 3
3. Αβέρωφ 4-2 3
4. Ηρακλής Λάρισας (2) 1-4 0
5. Νέα Πολιτεία 1-4 0
6. Παναγροτικός Νίκαιας 2-4 0
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νίκη Μιχαήλ-Πελασγιώτιδα 1-5
Δήμητρα Γιάννουλης-Απόλλων Λάρισας (3) 3-0
ΑΕΛ (κορασίδες)-Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 1-4
Ρεπό: Μπαράζ/Πηνειός
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Πελασγιώτιδα 5-1 3
2. Ατρόμητοι/Θύελλα (2) 4-1 3
3. Δήμητρα Γιάννουλης 3-0 3
4. ΑΕΛ (κορασίδες) 1-4 0
5. Νίκη/Μιχαήλ 1-5 0
6. Απόλλων Λάρισας (3) 0-3 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Μπαράζ/Πηνειός (1)-ΑΕΛ 1-2
Αμπελόκηποι-Ατρόμητοι/Θύελλα (1) 5-0
Ηρακλής Λάρισας (1)-Απόλλων Λάρισας (1) 1-4
Η βαθμολογία (1η αγωνιστική):
1. Αμπελόκηποι 5-0 3
2. Απόλλων Λάρισας 4-1 3
3. ΑΕΛ 2-1 3
4. Μπαράζ/Πηνειός (1) 1-2 0
5. Ηρακλής Λάρισας 1-4 0
6. Ατρόμητοι/Θύελλα 0-5 0
Τελευταία
- Ασταμάτητη… η Αστυνομία!
- Διαπρέπει ο «μικρός»…
- Φωτάρας… “on fire”!!!
- Κοντραρίστηκαν… τα φιλαράκια
- Το σήκωσε… ο «κοτσίδας»!
- Τύφλα να ’χει ο Σιμεόνε!
- Ασταμάτητος ο Χριστώνης, στη δεύτερη θέση ο Καρπέτης…
- …το χαβά του ο Παϊτέρης
- Σκόραραν Νίκολι και Σκόνδρας, ανεβαίνει ο Κατσαμάγκας…
- Ξεχώρισαν Παιδής και Σεμερτζίδης…