.:: Larisa Goal ::. Χρήσιμα συμπεράσματα…
.
alt

alt

alt

alt

alt

alt<
ΑΕΛ 1964 - Νέοι ΑΕΛ 1964
16 Νοέμβριος 2011

Χρήσιμα συμπεράσματα…

Προβολές: 1858

alt

Χρήσιμα συμπεράσματα…

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

PHOTO: JOHN FIT

Σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έλαβε χώρα στο προπονητήριο των Δένδρων, η ΑΕΛ επικράτησε του Οικονόμου Τσαριτσάνης με 2-0.

alt

Ματς στο οποίο από πλευράς ΑΕΛ ο στενός συνεργάτης του Κρις Κόουλμαν, Νίκος Κωτσοβός χρησιμοποίησε παίκτες που δεν αγωνίσθηκαν στην αναμέτρηση με τον Βύζαντα όπως και ορισμένους από την ομάδα των νέων και μάλιστα έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική τους κατάσταση.

alt

Από την άλλη πλευρά ο τεχνικός του Οικονόμου Γιώργος Καλτέκης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έχουν πάρει αρκετό χρόνο έως τώρα και μάλιστα δεν έκρυψε την ικανοποίηση του από την παρουσία ορισμένων, δείχνοντας πως μπορούν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις ενός αγώνα με μεγάλο βαθμό δυσκολίας.

alt

Και οι δύο ομάδες οι οποίες συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει των αγώνων Κυπέλλου και πιο συγκεκριμένα η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη Τετάρτη 23 Νοεμβρίου στις 15.00 στο «Γεντί Κουλέ» την ομάδα του Ρούβα ενώ μια μέρα νωρίτερα ο Οικονόμος μετά την θριαμβευτική πρόκριση κόντρα στον Τηλυκράτη, θα φιλοξενήσει στις 14.00 τον Πανσερραϊκό, ματς το οποίο και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από τον ΟΤΕ T.V

 

Η ΑΕΛ τα γκολ, ο Οικονόμος τις ευκαιρίες…

Μόλις στο 8΄ο νεαρός Τσιρογιάννης με σουτ έκανε το 1-0 για τους «βυσσινί» ενώ στο 26΄ο κ. Μπουμαρσόπουλος καταλόγισε πέναλτι σε ανατροπή του Καραχάλιου από τον Παπακωνσταντίνου, ο Χατζής ανέλαβε την εκτέλεση με τον νεαρό Μπαχτσιβάνο να πέφτει σωστά και σε δεύτερο χρόνο ο μέσος της ΑΕΛ έγραψε το 2-0.

alt

Διάστημα στο οποίοι οι Τσαριτσανιώτες βρέθηκαν αρκετές φορές κοντά σε ένα γκολ με τους Καραγιάννη, Πρικάκη, Βούλγαρη με σημαντικότερη στιγμή το δοκάρι του τελευταίου στο 32΄μετά από μια υποδειγματική αντεπίθεση.

Αρκετές αλλαγές στην επανάληψη…

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με την ΑΕΛ να έχει μια καλή στιγμή με τον Βούζα στο 50΄ενώ ο Οικονόμος φλέρταρε έντονα με το γκολ στο 62΄αλλά ο Κέρης από την άσπρη βούλα σημάδεψε το δοκάρι του Πρίφτη, πέναλτι το οποίο καταλόγισε ο κ. Μπουμαρσόπουλος σε χέρι του Βούζα μετά από χτύπημα φάουλ του Κέρη και έτσι το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος, με τους δύο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα. 

Η διαιτησία

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Άγης Μπουμαρσόπουλος με βοηθούς τους Αποστόλη Καρακώστα και Γιάννη Ρεντόπουλο.

ΑΕΛ (Ν. Κωτσοβός):

alt

Πρίφτης, Καλί (66΄Φωτιάς), Κολοβέτσιος (75΄Μπουρουτζίκας), Αραμπατζής (66΄Παπαγεωργίου), Καρανίκας, Χατζής (75΄Τσιλούλης), Τσιάρας, Τσιρογιάννης (46΄Κρητικός), Βούζας, Καραχάλιος, Χασομέρης (66΄Παπαϊωάννου).

 

ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ (Γ. Καλτέκης):

alt

Μπαχτσιβάνος (46΄Γκικούδης), Παπακωνσταντίνου (46΄Κουλτσιάκης), Πρικάκης, Μήσιος (63΄Λιόλιος), Τσιανάκας, Λέβναϊτς (63΄Γκαραγκούνης), Λιλολάρι, Κέρης, Καραγιάννης (75΄Παναγιώτου), Γασπαράτος (78΄Σιαφαρίκας), Βούλγαρης (46΄Μαντζούνης).

Το πρόγραμμα της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος…

Έγινε γνωστό το πρόγραμμα για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος όπου πέρα από την ΑΕΛ μετέχουν τόσο ο Τύρναβος όσο και ο Οικονόμος Τσαριτσάνης. Η ΑΕΛ θα αγωνιστεί την ερχόμενη Τετάρτη 23/11 στις 15.00 με τον Ρούβα στο «Γεντί Κουλέ».

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Τρίτη 22/11

(«Γ. Μητσιμπόνας») 14.00: Οικονόμος Εξ Οικονόμων-Πανσερραϊκός

(Δημοτικό Νίκαιας) 14.00: Προοδευτική Νεολαία-Αναγέννηση Γιαννιτσών

(Απόλλων Καλαμαριάς) 19.00: Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Επανομής


Τετάρτη 23/11

(Δημοτικό Βατανιακού) 14.00: Βατανιακός-Αγροτικός Αστέρας

(Κρανούλας Ιωαννίνων) 14.00: Δόξα Κρανούλας-Παναχαϊκή

(Δημοτικό Ζακύνθου) 14.00: Ζάκυνθος-Πιερικός

(Μεσσηνιακού) 14.00: Καλαμάτα-Φωκικός

(Δημοτικό Τυρνάβου) 14.00: Τύρναβος 2005-Βέροια

(Δημοτικό Ηράκλειας) 14.00: Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας-Εθνικός Αστέρας

(Ελληνικό) 14:00: Κεραυνός Γλυφάδας-Καλλονή

(Δημοτικό Σκύδρας) 14.00: Αετός Σκύδρας-Ηρακλής Ψαχνών

(1ο Ο.Α.Κ.Α. Δήμου Κατερίνης) 17.00: Πόντιοι Κατερίνης-Βύζας Μεγάρων

(«Θ. Βαρδινογιάννης») 15.00: Ρούβας ΑΣ-AEΛ

(«Γεώργιος Καμάρας») 17.00: Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός

(Δημοτικό Ελευσίνας) 17.00: Αστέρας Μαγούλας-Καλλιθέα


Πέμπτη 24/11

(Δημοτικό Ρουφ) 14.00: ΠΑΟ Ρουφ-Διαγόρας

(«Παντελής Μαγούλας») 14.00: Νίκη Βόλου-Θρασύβουλος Φυλής

(Δημοτ. Γυμν. Αναγέννησης) 14.00: Οδυσσέας Αναγεννήσεως-Πλατανιάς





Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt