.:: Larisa Goal ::. Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…
. alt
alt


alt

<alt

alt

alt

alt

alt

alt

24 Ιανουάριος 2022

Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…

alt

Αποτελέσματα και βαθμολογίες της ΕΠΣΛ…

Εδώ μπορείτε να βλέπετε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όλων των κατηγοριών της ΕΠΣΛ και όχι μόνο…

 

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

Τα αποτελέσματα

Ηρακλής Λάρισας-Νέα Αρτάκη 1-0

Φήκη-Π.Ο.Ε 3-0

ΑΟ Υπάτου-Ατρόμητος Παλαμά (αναβολή)

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Θησέας Αγριάς 2-0

Δίστομο-Αταλάντη (αναβολή)

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Μακρυχώρι α.α. 3-0


Η βαθμολογία (12η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 17-6 27

2. ΑΟ Υπάτου 16-5 24

3. Δήμητρα Ευξεινούπολης 14-10 21

4. Π.Ο.Ε 15-9 20

5. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 14-5 19

6. Νέα Αρτάκη 12-7 18

7. Φήκη 12-16 16

8. Αμβρυσσέας Διστόμου 10-9 13

9. Θησέας Αγριάς 9-12 13

10. Ατρόμητος Παλαμά 11-11 11

11. Αταλάντη 11-19 9

*Ο Αετός Μακρυχωρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*ΑΟ Υπάτου, Ατρόμητος Παλαμά, Δίστομο και Αταλάντη έχουν ένα ματς λιγότερο


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 30/1, 15:00):

Νέα Αρτάκη-Π.Ο.Ε

Ατρόμητος Παλαμά-Ηρακλής Λάρισας

Θησέας Αγριάς-Φήκη

Αταλάντη-ΑΟ Υπάτου

Μακρυχώρι-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου α.α. 0-3

Αμβρυσσέας Διστόμου-Δήμητρα Ευξεινούπολης


DETOX- Α΄ΕΠΣΛ

Τα αποτελέσματα:

Αργυροπούλι – Σμόλικας 0-0

Κιλελέρ – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1

Μαυροβούνι – Δαμασιακός 0-0

Αχιλλέας Φ. – Φαλανιακός 0-2

Δωτιέας Αγιάς – Νέα Πολιτεία 4-0

Παναγροτικός Νίκαιας – Αμπελιά 1-0

Δήμητρα Γιάννουλης – Αβέρωφ 2-1

Πύρρος – Αμπελωνιακός 0-1

Βλαχογιάννι – Γόννοι 1-1


Η βαθμολογία (13η αγωνιστική):

1. Δωτιέας Αγιάς 34-9 33

2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 30-9 32

3. Παναγροτικός 30-12 30

4. Φαλανιακός 36-10 28

5. Αχιλλέας Φαρσάλων 22-6 28

6. Κιλελέρ 27-9 28

7. Μαυροβούνι 14-12 20

8. Δαμασιακός 15-21 18

9. Σμόλικας 18-23 17

10. Αργυροπούλι 15-17 17

11. Δήμητρα Γιάννουλης 9-14 17

12. Αμπελιά 14-22 13

13. Πύρρος 9-22 10

14. Γόννοι 8-23 9

15. Αμπελωνιακός 9-23 9

16. Βλαχογιάννι 8-20 8

17. Αβέρωφ 6-31 5

18. Νέα Πολιτεία 5-26 2


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/1, 15:00)

Κιλελέρ - Αργυροπούλι

Σμόλικας - Μαυροβούνι

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Αχιλλέας Φ.

Δαμασιακός – Δωτιέας Αγιάς

Φαλανιακός – Παναγροτικός Νίκαιας

Νέα Πολιτεία – Δήμητρα Γιάννουλης

Αμπελιά - Πύρρος

Αβέρωφ - Βλαχογιάννι

Γόννοι - Αμπελωνιακός


Β΄ΕΠΣΛ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Τύρναβος-Νεάπολη 5-2

Δρυμός-Βερδικούσια 0-0

Προμηθέας-Δασοχώρι 1-0

Δένδρα-Βαλανίδα 1-1

ΑΕΛ-Λαρισαϊκός 2-2

Ρεπό: Αναγέννηση Ευαγγελισμού


Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Τύρναβος 25-12 22

2. Ευαγγελισμός 13-9 17

3. Δρυμός 16-9 14

4. Προμηθέας 13-13 13

5. Βαλανίδα 16-12 11

6. Λαρισαϊκός 15-18 11

7. Δένδρα 15-14 10

8. ΑΕΛ 15-12 10

9. Βερδικούσια 10-12 8

10. Νεάπολη 15-21 8

11. Δασοχώρι 7-26 1


Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/1, 15:00)

Δρυμός-Τύρναβος

Βερδικούσια-Προμηθέας

Ευαγγελισμός-Δένδρα

Δασοχώρι-ΑΕΛ

Βαλανίδα-Λαρισαϊκός

Ρεπό: Νεάπολη


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Συκούριο-Μελισσοχώρι 1-1

Πανιώνιος-Γλαύκη 4-2

Αιγάνη-Πυργετός 2-1

Χάλκη-Μαρμαρίνη 3-0

Καλοχώρι-Γαλήνη 1-2

Ρεπό: Μελιβοία


Η βαθμολογία (8η αγωνιστική):

1. Μελισσοχώρι 23-5 22

2. Χάλκη 17-6 18

3. Συκούριο 17-8 17

4. Μελιβοία 18-9 16

5. Γλαύκη 17-7 15

6. Πανιώνιος 13-18 9

7. Γαλήνη 9-12 8

8. Καλοχώρι 8-17 6

9. Αιγάνη 11-22 6

10. Μαρμαρίνη 5-25 4

11. Πυργετός 10-19 3


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 30/1, 15:00)

Πανιώνιος-Συκούριο

Γλαύκη-Αιγάνη

Μελιβοία-Ηρακλής Χάλκης

Πυργετός-Καλοχώρι

Μαρμαρίνη- Γαλήνη

Ρεπό: Μελισσοχώρι


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Χαλκιάδες-Πελασγιώτιδα 0-2

Άγιοι Ανάργυροι-Μάνδρα 4-0

Ελευθεραί-Ιπποκράτης 1-1

Ραχούλα-Ανθούπολη (αναβολή)

Φορτούνα Κουτσοχέρου-Υπέρεια (αναβολή)

Ρεπό: Ναρθάκι


Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Άγιοι Ανάργυροι 21-3 20

2. Πελασγιώτιδα 19-3 20

3. Υπέρεια 14-7 14

4. Φορτούνα Κουτσοχέρου 16-5 14

5. Χαλκιάδες 11-12 12

6. Ελευθεραί 9-12 11

7. Ιπποκράτης 12-12 9

8. Ανθούπολη 10-15 8

9. Ναρθάκι 7-17 5

10. Μάνδρα 5-20 3

11. Ραχούλα 7-25 1

*Ραχούλα, Ανθούπολη, Φορτούνα Κουτσοχέρου και Υπέρεια έχουν ένα ματς λιγότερο


Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 30/1, 11:00)

Άγιοι Ανάργυροι-Χαλκιάδες

Μάνδρα-Ελευθεραί

Ναρθάκι-Ραχούλα

Ιπποκράτης-Φορτούνα Κουτσοχέρου

Ανθούπολη-Υπέρεια

Ρεπό: Πελασγιώτιδα

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt


Αρθρογραφία

Ένας «Τσιφ» για όλους και για όλα!!!

Ένας «Τσιφ» για όλους και για όλα!!!

Εντυπωσιακός εμφανίζεται φέτος ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων και παραμένει σταθερά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ.

Περισσότερα...

Τρένο… την πάει τη Χάλκη ο «Τσιβό»

Τρένο… την πάει τη Χάλκη ο «Τσιβό»

Επτά νίκες και μια ισοπαλία είναι ο απολογισμός του Ηρακλή Χάλκης το τελευταίο διάστημα στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ και μετά τη νέα επιτυχία απέναντι στη Μελιβοία, οι «κυανόλευκοι» στρογγυλοκάθισαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Περισσότερα...

Ψήνεται… η άνοδος στο Συκούριο

Ψήνεται… η άνοδος στο Συκούριο

Μπορεί να απομένει μια αγωνιστική για να πέσει… η αυλαία στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣΛ, όμως ο Κίσσαβος Συκουρίου θα κάνει το ρεπό του στο φινάλε, οπότε βρήκε την ευκαιρία για να πάρει ανάσες ενόψει των μπαράζ ανόδου που ακολουθούν.

Περισσότερα...