.:: Larisa Goal ::. Φουλ συγκινήσεις σε προημιτελική και ημιτελική φάση…
. alt
alt


alt

<alt

alt

alt

alt

alt

alt

Περιφερειακό - Εφηβικό - Παιδικό
16 Μαϊ 2022

Φουλ συγκινήσεις σε προημιτελική και ημιτελική φάση…

Προβολές: 708

alt

Φουλ συγκινήσεις σε προημιτελική και ημιτελική φάση…

Του ΣΑΚΗ ΓΚΟΥΡΝΕΛΗ

Ακαδημία Ολύμπικ (2), ΑΕΛ (1), Ατρόμητοι/Θύελλα (1) και Ακαδημία Ολύμπικ (1) και συνθέτουν την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Κ 12.

ΑΕΛ και Ατρόμητοι θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στον μεγάλο τελικό στο πρωτάθλημα της Κ13 ενώ στο πρωτάθλημα της Κ14, η Ακαδημία Ολύμπικ (1) προκρίθηκε στον τελικό και θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Νίκη/Μιχαήλ-Ηρακλής Λάρισας που θα διεξαχθεί την Πέμπτη 19 Μαϊου.

Ημιτελική φάση:

Κ14

Ακαδημία Ολύμπικ (1)-Πελασγώτιδα 3-0

Κ13

Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Πελασγιώτιδα 5-1

ΑΕΛ-Δωτιέας Αγιάς 4-0

Προημιτελική φάση:

Κ12

Ακαδημία Ολύμπικ (1)-Ατρόμητοι/Θύελλα 2 1-0

Ατρόμητοι/Θύελλα (1)-Εκπαιδευτήρια Ράπτου 3-1 στα πέναλτι (κ.α. 0-0)

Ηρακλής Λάρισας-ΑΕΛ 1 2-9

Ακαδημία Ολύμπικ (2)-Δήμητρα Γιάννουλης 4-2

Κ13

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μαχητής Τερψιθέας-Απόλλων Λάρισας (2) 2-8

Μπαράζ/Πηνειός-Γόννοι 3-2

Ατρόμητοι/Θύελλα (2)-Ηρακλής Λάρισας (2) 3-0

Ρεπό: Νέα Πολιτεία


Η βαθμολογία (7η αγωνιστική):

1. Νέα Πολιτεία 20-16 13

2. Ηρακλής Λάρισας 39-22 13

3. Μπαράζ/Πηνειός 16-10 10

4. Ατρόμητοι/Θύελλα 17-14 9

5. Απόλλων Λάρισας (2) 17-18 9

6. Γόννοι 16-19 4

7. Τερψιθέα 16-42


Κ-15

Τα αποτελέσματα

Ηρακλής Λάρισας-Καλοχώρι 3-0

ΑΕΛ-Νίκη/Μιχαήλ 5-0

Νέα Πολιτεία-Αμπελόκηποι 2-2

Χαραυγή-Σμόλικας 1-4

Ατρόμητοι/Θύελλα-Ακαδημία Ολύμπικ 2-0


Η βαθμολογία (9η αγωνιστική):

1. Ηρακλής Λάρισας 35-3 24

2. ΑΕΛ 29-4 22

3. Ατρόμητοι/Θύελλα 31-15 18

4. Νέα Πολιτεία 25-15 17

5. Ακαδημία Ολύμπικ 23-14 15

6. Αμπελόκηποι 27-17 13

7. Νίκη/Μιχαήλ 24-31 12

8. Σμόλικας 14-26 6

9. Χαραυγή 7-63 3


Η συνέχεια…

(Τρίτη 17/5)

Κ15

Ηρακλής Λάρισας-ΑΕΛ (16:00, γηπ. Κοιλάδας)

(Τετάρτη 18/5)

Κ16

Ημιτελική φάση:

Απόλλων Λάρισας-Νέα Πολιτεία (16:00, γηπ. Φιλιππούπολης)

(Πέμπτη 19/5)

Κ16

Ατρόμητοι/Θύελλα-Δήμητρα Γιάννουλης (16:00, Sport Club Βουτυρίτσα)

Κ14

Ημιτελική φάση:

Νίκη/Μιχαήλ-Ηρακλής Λάρισας (17:00, Camp New (Εργ.Kατ.Γιάννουλης)

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
alt